کاربران واتس‌اپ اکنون می‌توانند گزینه پیام‌های محوشونده را برای همه پیام‌های جدیدی که ارسال و دریافت می‌کنند به صورت پیش‌فرض فعال کنند.

سرویس پیام‌رسانی واتس‌اپ گزینه‌ای را عرضه کرد که به کاربران امکان می دهد حذف خودکار پیام‌ها را به صورت پیش فرض برای همه مکالمات جدید فعال کنند. پیش از به روزرسانی جدید، کاربران باید به صورت دستی گزینه پیام‌های محو شونده را برای هر مکالمه جدید فعال می کردند.

واتس‌اپ همچنین علاوه بر گزینه هفت روز که سال گذشته در زمان معرفی قابلیت پیام‌های محو شونده ارائه کرده بود، به کاربران گزینه برای حذف خودکار پیام‌هایشان پس از ۲۴ ساعت یا ۹۰ روز را می‌دهد.

زفیر خان، مدیر محصول واتس‌اپ در مصاحبه ای با تِک کرانچ گفت: پیامهای موقتی به شمار فضا برای مکالماتی به شکل صادقانه و رُک‌تر را می دهد. وی خاطرنشان کرد تیم واتس‌اپ در هنگام توسعه گزینه‌های جدید، بازخوردهای کاربران را دریافت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر یکی از طرفین گفت و گو گزینه موقتی را فعال کرده باشد، پیامها پس از یک مدت معین حذف خواهند شد. واتس‌اپ این گزینه را برای همه پیامهای گروه فعال کرده و در زمان ایجاد گروه امکان انتخاب چنین گزینه ای را فراهم می کند. به نظر می رسد موقتی بودن موضوع مهمی برای واتس‌اپ است که در تلاش برای توسعه امکاناتش است. حریم خصوصی همواره برای واتس‌اپ اساسی بوده است. ما گزینه موقتی بودن را استاندارد نوظهور جدیدی در پیام رسانی می دانیم.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک که شرکت مادر واتس‌اپ است، در پستی در فیس بوک اعلام کرد همه پیامها لزومی ندارد برای همیشه بمانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۰۹:۵۸ ,۱۷ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


اپلیکیشن واتس اپ امکانات جدید و متفاوتی برای مخاطبان خود در نظر گرفته که در نسخه جدید خود ارائه خواهد کرد.

پس از سال‌ها انتظار واتس‌آپ بالاخره تصمیم گرفت نسخه سازگار با آیپد را نیز روانه بازار کند و درهمین‌‎راستا طی چند ماه گذشته روی ویژگی استفاده ...

واتس اپ مشغول توسعه ویژگی تبدیل پیام صوتی به نوشتاری برای کاربران iOS است.

برخی شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام پس از فوت افراد صفحه آن‌ها را به حالت remembering در می‌آورند یعنی آن صفحه پا بر جا می‌ماند، اما ...

نظر خود را ثبت کنید