رئیس‌جمهوری آمریکا با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره سیاست‌های منطقه‌ای ایران، گفت هدف استقرار نیروهای آمریکایی در عربستان، مقابله با تحرکات تهران است.

در اظهارات بایدن که در چارچوب گزارش وی به کنگره در خصوص استقرار نیروهای آمریکایی در عراق، سوریه، اردن، شبه جزیره عربستان، ترکیه، افغانستان، شرق آفریقا و فیلیپین مطرح شده، آمده است که نیروهای مسلح آمریکا در عربستان سعودی مستقر شده‌اند تا از نیروها و منافع واشنگتن در منطقه در برابر «اقدام‌های خصمانه ایران و گروه‌های مورد حمایت این کشور» محافظت کنند.

وی در ادامه با اشاره به حضور حدود دو هزار و ۱۲۰ نیروی نظامی آمریکا در عربستان نوشت که همانطور که پیش از این گزارش شده است، دستور پایان حمایت آمریکا از عملیات نظامی تهاجمی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در یمن را صادر کردم. نیروهای آمریکایی در مأموریتی غیرنظامی به ارائه مشاوره نظامی و اطلاعاتی محدود به نیروهای منطقه برای مقاصد دفاعی و آموزشی تنها در رابطه با عملیات ائتلاف به رهبری عربستان ادامه می‌دهند.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۰:۱۲ ,۱۷ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


روزنامه عرب‌زبان الاخبار، چاپ بیروت نوشت: ایالات متحده به یکی از نفت کش‌های ایران در دریای عمان هجوم برد که در ادامه، نیرو‌های دریایی سپاه ...

وزیر امور خارجه آمریکا در پایتخت لتونی با وزرای خارجه سه کشور اروپایی رایزنی کرد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت واشنگتن از مذاکرات مستقیم تهران و ریاض استقبال می‌کند.

کاخ سفید اعلام کرد که مشاور امنیت ملی آمریکا طی روزهای آینده برای رایزنی درباره ایران به سرزمین‌های اشغالی سفر می‌کند.

نظر خود را ثبت کنید