وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به موافقت رئیس‌جمهور با تغییر و بازنگری تقسیم کار در حوزه امنیت سایبری گفت: کار ویژه نماینده وزیر ارتباطات در امور امنیت فاوا تهیه پیشنهادات و راه‌کارهای مناسب برای این حوزه است که باید بخش‌های مختلف وزارتخانه برای این موضوع همکاری کنند.

به گزارش قرن نو از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور در جلسه تکریم مدیران سابق و معارفه مدیران و مشاوران جدید خود با اشاره به اینکه حوزه امنیت فاوا نیاز به جراحی دارد، افزود: اگر به این حوزه توجه جدی نشود، می‌تواند پاشنه آشیل دولت هوشمند و توسعه فناوری اطلاعات باشد اما تقسیم کاری که در این حوزه در کشور انجام شده شفاف و کارآمد نیست و باید تغییر کند.

او درخصوص اهمیت حوزه فضایی نیز اظهار داشت: در این حوزه باید به سرعت عمل کنیم. اعتقاد دارم مسیرهای میان‌بری برای رسیدن به اهداف بزرگ این حوزه وجود دارد که باید به آنها دست پیدا کنیم.

زارع‌پور افزود: با وجود زیرساخت‌های لازم و نیروی انسانی متخصص و متعهد در این حوزه می‌توانیم صنعت فضایی را به صنعتی مترقی و پیشرفته برسانیم.

۱۱:۳۴ ,۱۷ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


ابراهیم رئیسی در برابر گزینه جوان وزارت ارتباطات دولت روحانی، از جوان‌ترین نیرویی که در قوه قضائیه داشت، بهره برد و در میان گزینه‌های میانسال ...

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نگاه ما به پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف، ایجابی و فرصت محور است و به دنبال مسدودسازی این فضا نیستیم ...

نماینده مردم جیرفت در مجلس یازدهم از کاهش سرعت اینترنت در کشور انتقاد کرد و خطاب به وزیر ارتباطات گفت: پای‌تان را از روی سیم بردارید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پروژه فیبر نوری نقاط از دهه فجر امسال کلید می‌خورد و تا پایان دولت سیزدهم بیست میلیون پورت پرسرعت مبتنی‌بر ...

نظر خود را ثبت کنید