محمد مهاجری گفت: دولت آقای رئیسی نه ارزیابی درستی از مشکلات کشور دارد،نه برنامه دارد و نه نیروهای توانمندی در اختیار دارد.

او گفت: «من تصور می‌کنم آقای رئیسی با اینکه گفته بود هفت‌هزار صفحه برنامه اقتصادی دارم که به قول دکتر فرشاد مؤمنی یک صفحه‌اش را هم رو نکرده است، تصور درستی از اقتصاد ایران ندارد. در واقع مجموعه دولت چنین‌اند و نمی‌دانند که چه کار باید بکنند».

او ادامه داد: «وقتی آقای رئیسی و دیگر نامزدهای اصولگرا وارد انتخابات شدند، مدام می‌گفتند که دلار را به 15هزار تومان می‌رسانیم، ارزش پول ملی را حفظ می‌کنیم و به بورس سروسامان می‌دهیم. اهل فن می‌دانستند حرف‌های آقای رئیسی و نامزدهای دیگر اصولگرا با واقعیت هم‌خوان نیست و آنها هیچ چشم‌اندازی برای اقتصاد ایران ندارند. از سوی دیگر آنها اصلا نمی‌خواستند اقتصاد را با علم اقتصاد حل کنند و فکر می‌کردند با چندشعار مشکلات همه‌چیز حل می‌شود».

این فعال سیاسی بیان کرد: «آقای رئیسی که وارد میدان شد تازه متوجه شد که شعارها عملیاتی  نیستند. اکنون هم نباید انتظار زیادی از دولت کنونی داشته باشیم. بضائت دولت آقای رئیسی در حوزه اقتصادی همین است و نباید تصور کنیم چهارسال یا هشت‌سال آینده اتفاق ویژه‌ای رقم می‌خورد».

او در پایان درخصوص تحریم‌ها گفت: «بخش عمده نارسایی‌های اقتصادی نتیجه تحریم‌هاست و تا تحریم‌ها برداشته نشود، گشایش اقتصادی سرابی بیش نیست. به یاد داریم همین‌ها که می‌گفتند برجام جسد متعفنی است اکنون چهل نفر را به وین می‌برند تا همین برجام را احیا کنند اما بازهم موفق نخواهند بود زیرا توان مذاکره هم ندارند. ».

۱۳:۱۸ ,۱۷ آذر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


31 اردیبهشت، فرصت مهلت سه ماه در توافق ایران و آژانس نزدیک است و زمان به‌سرعت می‌گذرد. میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های ...

6 سال است که دل مخالفان دولت با برجام صاف نشده؛ در زمان تصویب آن می‌گفتند این توافق باید رد شود. بعد از تصویب می‌گفتند حاصل آن هیچ بوده و بعد ...

هیات آمریکایی یک خانم با تبار ایرانی را به تیم مذاکراتی خود به رهبری رابرت مالی‌‌‌ اضافه کرد‌‌‌. این خانم آرین طباطبایی نام د‌‌‌ارد‌‌‌. ...

سخنگوی آژانس اتمی می‌گوید مدیر کل این سازمان درباره انقضای توافق تداوم نظارت‌ها با ایران به شورای حکام گزارش می‌دهد.

نظر خود را ثبت کنید