رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از احضار عاملین تولید و انتشار ویدیو سرقت خودرو پژو به روش تصادف ساختگی در تهران خبر داد و گفت: این افراد در یک اقدام غیرکارشناسی با هدف منفعت مالی دست به تولید و انتشار این ویدیو زده بودند.

سرهنگ داود معظمی گودرزی روز دوشنبه افزود: به دنبال تماس های مکرر مردمی با مرکز فوریت های پلیسی درخصوص انتشار ویدیویی از سرقت یک دستگاه خودروی پژو سواری با شیوه تصادف ساختگی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و ایجاد رعب و وحشت در بین کاربران و عموم مردم بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.

وی ادامه داد: ضمن مشخص شدن ساختگی بودن این ویدیو افراد مرتبط با موضوع پس از شناسایی توسط کارشناسان پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به این پلیس احضار شدند.

گودرزی با اشاره به اینکه ایجاد امنیت و آرامش برای مردم وظیفه ذاتی پلیس است، بیان کرد: باتوجه به اینکه این ویدیو موجب ایجاد حس ناامنی در بین عموم مردم و کاربران شبکه های اجتماعی شده بود با اقدام به موقع پلیس مشخص شد این افراد در یک اقدام غیرحرفه ای جهت تبلیغ یک شرکت خصوصی و افزایش دنبال کننده دست به این کار زده اند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت افزود: شهروندان اطمینان داشته باشند پلیس فتا با افرادی که امنیت و آرامش روانی جامعه را در فضای مجازی بازیچه قرار دهند مطابق قانون برخورد می کند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۷:۵۴ ,۱۳ دی ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در حالی که این روزها موضوع «طرح صیانت» مطرح است و موافقان این طرح، مدعی حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی هستند، بعضی از افراد در شبکه‌های ...

اینستاگرام با افزودن قابلیت مولتی تسکینگ یا انجام همزمان چند کار، به کاربران این شبکه اجتماعی اجازه می‌دهد همزمان با مرور فید، چت کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتای کشور از اجرای طرح عملیاتی پلیس فتا علیه شایعه‌سازی در فضای مجازی در کلیه واحدهای انتظامی پلیس فتا در سراسر ...

:یکی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد و باعث شده تا آرامش فضای جامعه برهم بریزد، کثرت رسانه‌های عمدتاً غیررسمی و غیرمرجع است که در داخل کشور ...

نظر خود را ثبت کنید