رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که مهم‌ترین دستاوردی که دولت دنبال کرده مسئله خنثی کردن تحریم‌ها است، گفت: رفع تحریم‌ها در یک حرکت عزتمندانه دنبال می‌شود.

 حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز(یکشنبه) در دفاع از کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ در صحن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همگرایی بین مجلس و دولت یک ضرورت برای رفع مشکلات مردم است، گفت: انتظار همه دلسوزان این است که این همگرایی صورت بگیرد.

رئیسی تاکید کرد: در مسائلی که این همکاری صورت می‌گیرد، آهنگ دولت و مجلس یکی می‌شود مانند قانون هسته‌ای که در مجلس تصویب شد و دولت آن را اجرا می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه امروز سیر صعودی تورم به سیر نزولی تورم تبدیل شده است، گفت: روند صادرات غیرنفتی در کشور ۴۰ درصد افزایش یافته است. همچنین با افزایش صادرات نفتی و میعانات مواجه هستیم و ارز حاصل از این صادرات نیز در حال بازگشت است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: توزان در سیاست خارجی امروز در حال رخ دادن است. روابط اقتصادی ما با کشورهای منطقه تا 3 برابر افزایش یافته است.

رئیسی همچنین گفت: اعتماد مردم به دولت افزایش یافته و این بزرگترین سرمایه برای ماست.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین دستاوردی که دولت دنبال کرده مساله خنثی کردن تحریم‌ها است، گفت: ما از ابتدا خنثی کردن و سپس رفع تحریم‌ها را دنبال کردیم. رفع تحریم‌ها در یک حرکت عزتمندانه دنبال می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

۰۹:۰۵ ,۱۹ دی ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: سفرهای استانی از نقاط برجسته دولت سیزدهم است که بارقه امیدی را در دل مردم ایجاد کرده است.

فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: در بازدیدهایی که داشتم صف‌های طولانی غیرمتعارف مشاهده نشد و حضور ۱۰ تا ۱۵ نفر در صف نانوایی‌های مجهز ...

عضو هیئت رئیسه مجلس تذکر ۵۳ نماینده به رئیس جمهور درباره اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش آلودگی هوای شهرها را قرائت کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس به جد و با دید کارشناسی اوضاع را بررسی خواهد کرد تا خدای نکرده افراد ضعیفی متولی کارهای بزرگ نشوند.

نظر خود را ثبت کنید