سخنگوی گمرک گفت: کارکنان گمرک از محموله پستی به مقصد انگلستان که در ظاهر پیچ‌گوشتی اعلام شده بود بیش از دو کیلوگرم تریاک کشف کردند.

 سیدروح‌الله لطیفی سخنگوی گمرک گفت: کارکنان بخش امانات پستی گمرک، با بررسی بسته‌ای به مقصد انگلستان که حامل تعداد زیادی پیچ گوشتی بود، دو کیلو و ۳۰ گرم مواد مخدر تریاک کشف کردند.

وی افزود: قاچاقچیان تریاک را به صورت ماهرانه‌ای در دسته پیچ گوشتی جاسازی کرده بودند که با هوشیاری کارکنان بخش امانات پستی کشف و به همراه مستندات تحویل نماینده اصل ۲۵ فرودگاه شد.

سخنگوی گمرک تاکید کرد: گمرک جمهوری اسلامی ایران به عنوان مرزبان اقتصادی کشور، ضمن تسهیل تجارت و خدمات برای مردم و تجار، رصد رویه‌ها و فرایندهای تجاری را با جدیت دنبال می‌کند و با هرگونه قاچاق مواد مخدر و یا قاچاق کالا در همه رویه‌های گمرکی و تجاری از جمله صادرات، واردات، ترانزیت و مسافری برخورد می‌کند.

گفتنی است گمرک ایران در بین اعضای سازمان جهانی گمرک در مقابله با قاچاق مواد مخدر و قاچاق کالا در صدر گمرکات جهان قرار دارد.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۲:۳۸ ,۱۹ دی ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


وزیر امور خارجه انگلیس تصریح کرد که دولت لندن همسو با موضع ایالات متحده آمریکا از ایران می‌خواهد که به میز مذاکره برگردد تا اطمینان حاصل شود ...

کاخ کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد که ولادیمیر پوتین و بوریس جانسون در آستانه نشست اجلاس سران گروه ۲۰، در یک گفت‌وگوی ...

به‌رغم کسب مجوزهای لازم، گروهی انگلیسی متشکل از نیروهای امنیتی وابسته به شرکت «G4S» از ساخت این یادواره در فرودگاه ...

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، اگر دمای هوا تنها ۲ درجه افزایش یابد، مرگ و میر ناشی از دمای شدید ۴۲ درصد در انگلیس و ولز افزایش می‌یابد.

نظر خود را ثبت کنید