وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بازگشت ۴۳۰ گیگ ظرفیت پهنای باند بین‌الملل قطع‌شده کشور خبر داد.

قرن نو ـ گروه فناوری اطلاعات: عیسی زارع‌پور در پست اینستاگرامی خود با اعلام این خبر نوشت: حدود دو ماه پیش یکی از کابل‌های فیبر نوری دریایی به سمت قطر قطع شد و ۴۳۰ گیگ از پهنای اینترنت کشور از دسترس خارج شد.

او اظهار داشت: این اختلال، پهنای باند مصرفی کشور را هفت درصد کاهش داد اما با پیگیری و تلاش مستمر همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت، خرابی این خط فیبر نوری دریایی ترمیم شده است.

او افزود: با ترمیم این خط فیبر نوری دریایی ظرفیت ۴۳۰ گیگ اینترنت دوباره به پهنای باند کشور برگشته است و برای پیشگیری از تکرار چنین اختلالی مسیرهای جایگزین هم پیش‌بینی شده است.

5965

۱۲:۵۰ ,۲۲ دی ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نگاه ما به پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف، ایجابی و فرصت محور است و به دنبال مسدودسازی این فضا نیستیم ...

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وعده داد: برنامه ما این است که در چهار سال آینده، به تک‌تک خانه‌های مردم، فیبر نوری ببریم و پروژه فیبر در منزل ...

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بخشی از انتقادات درباره کندی اینترنت را درست و بخشی را هم ناشی از فضاسازی رسانه‌ای دانست.

نماینده مردم جیرفت در مجلس یازدهم از کاهش سرعت اینترنت در کشور انتقاد کرد و خطاب به وزیر ارتباطات گفت: پای‌تان را از روی سیم بردارید.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی