نیروی دریایی و مقامات آمریکایی اعلام کردند که یک فروند بالگردام اچ-۶۰ نیروی دریایی این کشور هنگام فرود اضطراری در ایالت ویرجینیا سقوط کرده است.

 پلیس ویرجینا اعلام کرد که این حادثه در "وایت کانتی" رخ داده است.  
این بالگرد درحالی که سعی می‌کرد فرود اضطراری داشته باشد، از مسیر خود خارج شده و به چندین درخت برخورد کرد.  
هنگام وقوع این حادثه، بالگرد نیروی دریایی آمریکا سه خدمه داشته است که یکی از آن‌ها با جراحت سطحی به بیمارستان منتقل شده است.  
در هفته جاری یک فروند بالگرد کبرای نیروی دریایی ارتش آمریکا در نزدیکی پایگاه نیوجرسی در آمریکا سقوط کرد.  
در این سانحه نیز دو خلبان این بالگرد مجروح شده و به بیمارستان منتقل شدند.  
چندی قبل نیز یک فروند بمب افکن پیشرفته آمریکا سقوط کرد. نیروی هوایی آمریکا بعد از چند روز سکوت تایید کرد که یک فروند بمب افکن «بی-۲ اسپریت» پس از نقص فنی حین یک پرواز آموزشی در در باند «پایگاه هوایی وایتمن» در «میسوری» سقوط کرد.
 در ماه شهریور نیز یک فروند بالگردام اچ- ۶۰ نیروی دریایی آمریکا در اقیانوس سقوط کرد که در این سانحه ۵ خدمه آن کشته شدند.  
بالگردهای ‌ام اچ- ۶۰ نیروی دریایی آمریکا معمولا ۴ خدمه دارند و در عملیاتی‌هایی چون حمایت در میدان جنگ، امداد و جست و جو و نجات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۸:۳۴ ,۲۳ دی ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


حالا سندرم هاوانا دوباره عود کرده است. پس از اثبات نقش امواج رادیویی در این بیماری حالا کاخ سفید رسما اعلام کرده است که اگرچه این سندرم هاوانا ...

وزارت خارجه چین در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره هنگ کنگ، از واشنگتن خواست به مداخله در امور داخلی چین و هنگ کنگ پایان دهد.

ترامپ ادعا می کند در نتیجه سیاست های جوبایدن آمریکا خوار و حقیر شده است. چین باید به دلیل کرونا به جهان غرامت بدهد. او سیاست خارجی دولت جو بایدن را ...

به گزارش گروه بین الملل قرن نو: سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل در بحبوحه دعوای دموکراتها بر سر موضع خودشان درباره درگیری های اسراییل و فلسطین، ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی