اگر به طور دائم چهره خود را در آینده و دوربین‌های گوشی همراه نگاه می‌کنید و نگران پیر شدن خود هستید، بد نیست نگاهی هم به سبک استفاده از تلفن همراه‌تان بیندازید تا بدانید سن شما در کدام دسته قرار می‌گیرد.

قرن نو – گروه فناوری اطلاعات: در دنیای امروز به ویژه در دوران خوداتکایی و دیجیتالی، اغلب مردم درباره چهره خود نگرانی دارند و اضطراب پیر شدن آنها را آزار می‌دهد. آنها اغلب سایه چشم، افتادگی پلک‌ها یا کش آمدن عضلات زیر بازو را نشانه‌هایی از پیری می‌دانند و احساس ناامیدی می‌کنند درصورتی که رفتارهای دیگری هم در نحوه استفاده از تلفن همراه وجود دارند که می‌تواند نشانی از سن رفتاری و روحی انسان‌ها باشد.

بر اساس تحقیقات انجام شده بسیاری از نگرانی‌های امروزی درباره پیر شدن یا ظاهر شدن نشانه‌های پیری در چهره و جسم افراد معیار خوبی برای قضاوت در این باره نیستند چراکه افراد اساسا احتیاجی ندارند تا درباره چهره دیگران نظر بدهند مگر اینکه آن فرد کسی باشد که بخواهد با شما زندگی کند. علاوه بر این باید توجه داشت که آن فرد هم از قبل یک سری ایده‌آل‌ها برای خودش داشته است و براساس آنها تصمیم می‌گیرد.

براساس دسته‌بندی‌های جدید اگر شما برای ارسال پیام از ایمیل صوتی استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد جزو نسل بومرها یا افرادی هستید که بین سال‌های 1946 تا 1964 به دینا آمدند. این در حالی است که اگر  بیشتر از پیام صوتی برای ارتباط با طرف مقابل‌تان بهره می‌برید، احتمالا 25 تا 40 سال سن دارید.

البته ممکن است فکر کنید که این دسته‌بندی‌ها خیلی منطقی نیستند چراکه تجربه‌های مشابهی از این موارد در بین افراد متفاوت وجود دارد. بنابراین اگر قوانین استفاده از تلفن همراه را جستجو کنید دوباره متوجه سن خود خواهید شد.

در اینجا ما قرار است به شما بگوییم که غیر از نشانه‌های سنتی اعلام شده، نحوه استفاده از تلفن همراه هم می‌تواند ویژگی‌های قابل اتکایی از سن شما داشته باشد.

بدین ترتیب اگر هنگام ارتباط با طرف مقابل‌تان متن تایپ شده را با یک گیومه به صورت"...." به او ارسال می‌کنید، این کار شما را درست در میانه نسل 10 تا 25 ساله‌ها یا همان نسل Z  قرار می‌دهد. حالا اگر از یک فرد جوان تر بپرسید که مشکلی در استفاده از پرانتر یا بیضی وجود دارد یا نه، حتما جزو دسته افراد مسن قرار می‌گیرید،  چرا که همین کنجاو بودن برای دانستن آن نیز نشانه‌ای از تخمین سن شما است.

از نشانه‌های مهم دیگر استفاده از تلفن همراه و تخمین سن افراد می‌توان به تغییر روش ارتباط برقرار کردن میان دو نفر با سن 40 سال اشاره کرد . به عنوان مثال تغییر نحوه ارتباط گیری از پیام دادن به تلفن زدن ممکن است موضوع مهمی نباشد اما بی‌تاثیر نیست.

همچنین ممکن است تلفن کردن دو نفر با بیش از 30 سال سن بدون هماهنگی قبلی یا در اوقات نامناسب نوعی رفتار گستاخانه به حساب بیاید در حالی که همین کار از سوی افراد زیر 30 سال به عنوان رفتاری برای عصبی کردن طرف مقابل در نظر گرفته می‌شود. به همین خاطر نحوه بکارگیری پلتفرم‌های ارتباطی به غیر از لحن مستقیم صحبت کردن افراد با طرف مقابل هم نقش مهمی بر عهده دارند.

علاوه بر این فرد میانسالی با سن بین 60 تا 80 سال خیلی سریع تلفن خود را پاسخ می‌دهد طوری که گویی مکانی آتش گرفته است و این تماس بسیار ضروری است. این افراد هر شماره‌ای را که روی گوشی همراه خود ببینند فکر می‌کنند حتما فرد مهمی با آنها تماس گرفته است در حالی که نسل جدید که باید آنها را نسل خواب رفته بنامیم، ممکن است یک ماه بعد از تماس اولیه با شما تماس بگیرند.

این افراد گوشی‌های همراه را روی حالت بی‌صدا گذاشته و آن را در کمدهای خود می‌گذارند و کلا فراموش می‌کنند که ممکن است کسی کار ضروری داشته باشد. هرچند این کار ممکن است تاکنون چندین بار شمار را عصبانی کرده باشد اما اگر به آن واقع‌بینانه نگاه کنید، شاید جذاب و نوستالژیک هم باشد.

۰۷:۱۲ ,۲۴ دی ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بازار تلفن همراه مانند دیگر بازارهای تأثیرپذیر از نرخ دلار، در یک سال گذشته نوسانات مختلفی را پشت‌سر گذاشته است.

در این گزارش با نحوه ارسال پیام متنی بدون تایپ کردن آشنا شوید.

قیمت انواع گوشی‌های موبایل سامسونگ، اپل، هوآوی، شیائومی و نوکیا را در بازار امروز، بیستم شهریور ۱۴۰۰، مشاهده کنید.

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرد واردات و مصرف گوشی در آذرماه نسبت به آبان سال جاری، ۱۰۰ هزار دستگاه کاهش داشته است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی