وزیر امور خارجه کشورمان در پایان دیدارهای تفصیلی با وزیر خارجه چین گفت: در این سفر توافق کردیم دو طرف اجرایی شدن و شروع عملیاتی شدن توافق همکاری‌های راهبردی و جامع ۲۵ ساله دو کشور را اعلام کنیم.

حسین امیرعبداللهیان افزود: ما همزمان با گفت‌وگوها در چین مقدماتی را فراهم کرده بودیم که بتوانیم امروز را روز شروع اجرای توافق جامع همکاری های راهبردی دو کشور اعلام کنیم.

وی ادامه داد: از جمله دیگر موارد در دستور کار؛ برای عملیاتی کردن قرارداد ۲۵ ساله و موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی حامل پیام کتبی جناب اقای دکتر رئیسی، رییس جمهور محترم به جناب آقای شی رئیس جمهور چین بودیم.

وزیر خارجه همچنین گفت: در موضوع مذاکرات وین برای لغو تحریم ها گفت‌وگوهای مفصلی داشتیم. نماینده چین در وین در کنار نماینده روسیه نقش مثبتی را در حمایت از حقوق هسته ای ایران و در حمایت از لغو تحریم ها دنبال می‌کند .

منبع: خبرگزاری ایسنا

۲۰:۰۴ ,۲۴ دی ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


وزارت خارجه چین در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره هنگ کنگ، از واشنگتن خواست به مداخله در امور داخلی چین و هنگ کنگ پایان دهد.

گزارش جدید وال استریت ژورنال مبنی بر ابتلای دو تن از اعضای آزمایشگاه ووهان به بیماری با علائم بسیار شبیه به ویروس کرونا، مدت ها پیش از همه گیری ...

وزیر خارجه کشورمان از چین با یک خبر برگشت و آن اجرایی شدن تفاهم‌نامه ۲۵ساله میان ایران و چین بود؛ توافق‌نامه‌ای که مخالفانی در داخل کشور ...

رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ پس از برگزاری نشست‌های توجیهی، از بامداد امروز با حضور یگان‌های سطحی و پروازی نیروهای دریایی ارتش و ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی