وزیر امور خارجه کشورمان در پایان دیدارهای تفصیلی با وزیر خارجه چین گفت: در این سفر توافق کردیم دو طرف اجرایی شدن و شروع عملیاتی شدن توافق همکاری‌های راهبردی و جامع ۲۵ ساله دو کشور را اعلام کنیم.

حسین امیرعبداللهیان افزود: ما همزمان با گفت‌وگوها در چین مقدماتی را فراهم کرده بودیم که بتوانیم امروز را روز شروع اجرای توافق جامع همکاری های راهبردی دو کشور اعلام کنیم.

وی ادامه داد: از جمله دیگر موارد در دستور کار؛ برای عملیاتی کردن قرارداد ۲۵ ساله و موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی حامل پیام کتبی جناب اقای دکتر رئیسی، رییس جمهور محترم به جناب آقای شی رئیس جمهور چین بودیم.

وزیر خارجه همچنین گفت: در موضوع مذاکرات وین برای لغو تحریم ها گفت‌وگوهای مفصلی داشتیم. نماینده چین در وین در کنار نماینده روسیه نقش مثبتی را در حمایت از حقوق هسته ای ایران و در حمایت از لغو تحریم ها دنبال می‌کند .

منبع: خبرگزاری ایسنا

۲۰:۰۴ ,۲۴ دی ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


درست در زمانی که برخی می‌گفتند برجام در حال احتضار است، انریکه مورا هماهنگ‌کننده اروپایی کمیسیون برجام به تهران آمده تا آخرین شکاف‌های باقی ...

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: با نگاه به ظرفیت‌های اقتصادی و تاکتیک باید تحریم‌ها را بی اثر کرد و نباید منتظر گفت‌وگوهای وین ماند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان در مورد آتش بس در یمن و مذاکرات وین گفت‌وگو کرد.

دیپلمات سابق ایران در سازمان ملل اظهار کرد: گزارش‌های پراکنده از مذاکرات، حاکی از  این است که طی یکی دو ماه گذشته تلاش‌هایی برای یافتن یک ...

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید بر حمایت دائم ایران از فلسطین، گفت مذاکرات وین متوقف نشده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی