مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: در حال حاضر هفت محور شریانی و ۲۴ محور غیر شریانی مسدود شده‌اند و جاده چالوس نیز که طی ۲۴ ساعت گذشته با ممنوعیت تردد به دلیل کولاک شدید همراه شده بود، بازگشایی شد.

فرهاد مهریاری ، درباره آخرین وضعیت راه‌های کشور در بارش‌های اخیر، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته آزادراه تهران - شمال و جاده چالوس را که احتمال کولاک و برف داده بودیم، مسدود کردیم که دقیقاً در این بازه زمانی بیش از ۱۰ حادثه بهمن در محدوده‌های مختلف این محور به طول بیش از ۱۵۰ متر اتفاق افتاد که با تلاش ۲۴ ساعته راهداران، این  محور بازگشایی شده و هم اکنون تردد روانی در آن برقرار است.

وی افزود: در حال حاضر هفت محور شریانی دهگلان- حسین آباد، آزادراه خرم آباد-پل زال (باند غربی)، زهکلوت-ایرانشهر، ریگان-ایرانشهر، رودبار-زهکلوت، اهر-کلیبر، و سراب-اردبیل و ۲۴ محور غیر شریانی میل نادر-سفیدآبه، یاسوج-چرام،  پاتاوه-دهدشت، دندی-تکاب، سه راهی ایرانخواه-تکاب، برجک-زهکلوت، جیرفت-هیشین، مهاباد-پسوه، سقز-مریوان، سروآباد-اورامانات، جاسک-بشاگرد، سروآباد-کامیاران، منوجان-هشتبندی، رودبار-مظفر آباد، رودبار-آبسردوئیه، رودبار-بیژن آباد، تهم-چورزق، اسالم‌-خلخال، فاریاب-کهنوج، فاریاب-زهمکان، جیرفت-میجان، ابهر-خدابنده، زنجان-دندی و فاریاب-زیارتعلی مسدود هستند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در حادثه بهمن روز گذشته در آزادراه تهران-شمال ۲ نفر مصدوم شده و یک نفر جان خود را از دست داد  که در کانکس یکی از کارگاه‌های این آزادراه بودند و در حادثه سیل هرمزگان نیز سه نفر مفقود شدند.  البته در محورهای استان‌های کردستان، اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی بیش از یک تا سه متر انباشت برف داشتیم و در شمال استان کرمان نیز برف کم سابقه‌ای بارید و در استان‌های جنوبی مانند جنوب کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان سیلاب در محورهای مختلف اتفاق افتاد.

مهریاری گفت: گرچه با انجام پیش‌بینی هواشناسی جاده‌ای و اینکه احتمال برودت شدید هوا داشتیم حرکت اتوبوس‌ها را در روز گذشته و در محورهای تهران، قزوین، زنجان و ارومیه ممنوع کردیم و شش ساعت به تاخیر انداختیم. این مسئله سبب شد تا در روزهای گذشته حتی یک تصادف اتوبوس هم نداشته باشیم چرا که حرکت اتوبوس‌ها با یخ زدگی محورها و برودت شدید هوا همزمان نبود.

وی اعلام کرد: این سامانه بارشی (برف) شب گذشته از کشور خارج شد و سامانه بارشی جنوب کشور (باران) نیز امشب از کشور خارج می‌شود اما سامانه جدیدی از بامداد پنجشنبه از شمال غرب و غرب وارد کشور شده که با بارش سنگین برف، باد شدید و کولاک همراه خواهد بود و در این راستا هشدارهای لازم را به استان‌ها دادیم و با توجه به برودت شدید هوا به همه مردم توصیه می‌کنیم قبل از انجام سفرهای زمستانی ملزومات آن مانند زنجیر چرخ را همراه خود داشته باشند و اطلاعات لازم را از سامانه تلفنی، اینترنتی یا پیامکی ۱۴۱ دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۱:۵۹ ,۲۹ دی ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در ۱۳ استان طی امروز (۲ آذرماه) و کاهش دما در شمال کشور از پنجشنبه (۴ آذرماه) ...

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز از بارش برف در محور کرج- چالوس خبر داد و گفت: رانندگان عبوری حتماً ...

معاون مرکز مدیریت راه‌ها ضمن تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور، از کاهش 6.8 درصدی تردد خودرو در جاده‌ها ...

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام ماندگاری هوای سرد در اغلب نقاط کشور، گفت: با ادامه فعالیت سامانه بارشی برای امروز نیز به غیر از پنج استان، ...

نظر خود را ثبت کنید