نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا لایحه جدیدی را برای نظارت بر فعالیت شرکت‌های بزرگ آمریکایی در حوزه فناوری به تصویب رساندند.

قرن نو ـ گروه فناوری اطلاعات: این لایحه می‌تواند دور جدیدی از گفت‌وگوها را بین نمایندگان کشورهای اروپایی برای رسیدن به تفاهم مشترک درباره مقابله با نفوذ و تاثیرگذاری شرکت‌های بزرگ فناوری آمریکایی شامل شود.

به گفته مارگارت وستگر از نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا، این لایحه که با نام «برنامه نظارت بر خدمات دیجیتالی» یا DCA پیشنهاد و از سوی نمایندگان اعلام وصول شده است، می‌تواند شرکت‌هایی مانند آمازون، اپل، آلفابت، گوگل، فیس‌بوک و متا را درباره انتشار محتوای غیرقانونی و ضدمنافع اتحادیه اروپا مورد بازخواست قرار دهد و همچنین جریمه‌های سنگین را برای آنها درنظر بگیرد.

این لایحه البته برای گذراندن مراحل تصویب نهایی و تبدیل شدن به قانون لازم‌الاجرا در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید توسط نمایندگان کشورهای اروپایی و همچنین حقوقدانان و قانونگذاران این کشورها بررسی و تایید شود.

این درحالی است که نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا توانستند این لایحه را با 530 رای موافق، 78 رای مخالف و همچنین 80 رای ممتنع وارد روند قانونی کنند.

پس از اعلام این خبر پاول تانگ از قانونگذاران هلندی در توئیترش نوشت: پارلمان اروپا لایحه خدمات دیجیتال را قاطعانه برای بررسی پذیرفت. این یک پیروزی بزرگ است. پیروزی با حمایت از چپ به راست.

همچنین کریستل شلدموز، قانونگذار دانمارکی هم در این باره گفت: پلتفرم‌ها و شبکه‌های آنلاین در زندگی روزمره ما اهمیت فزاینده ای پیدا کرده‌اند که همراه با فرصت‌های جدید، خطرات بالقوه‌ای را نیز به دنبال دارند. وظیفه ما اطمینان از فعالیت‌های غیرقانونی این پلتفرم‌ها چه در بستر آنلاین و چه در بستر آفلاین است چرا کهتفاوتی از این لحاظ میان آنها نیست.

در این میان فرانسه که ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد هم اعلام کرده است در نیمه اول سال 2022 میلادی موضوع تایید این لایحه و همسو شدن با آن را به لحاظ قانونی نهایی و اعلام می‌کند.

۰۷:۳۰ ,۰۱ بهمن ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


برخی از مشخصات گوشی POCO M4 5G از جمله پردازنده MediaTek Dimensity 700، صفحه نمایش ۹۰ هرتزی LCD و موارد دیگر منتشر شده است.

صدای وزوز زنبور ناشی از بر هم زدن سریع بال‌های این حشره است.

محققان دانشگاه MIT یک سیستم رباتیک ابداع کرده اند که از راه دور جراحی روی مغز انجام می دهد تا بیمار دچار سکته یا آنوریسم را در بازه زمانی ایده ...

حدود ۲۰ سال پیش گروهی از دانشمندان دانشگاه استنفورد متوجه نشانه‌هایی از زندگی فرازمینی شدند: تشکیل برآمدگی‌های دوگانه روی سطح اروپا قمر ...

محققان جزئیات یک آسیب‌پذیری سیلیکونی اپل را به نام Augury منتشر کرده‌اند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی