۹ دستگاه خودرو در یک مجتمع مسکونی دچار آتش‌سوزی شدند؛ در این آتش‌سوزی حدود ۴۰ نفر توسط آتش‌نشانان نجات یافتند که سه نوزاد نیز میان آن‌ها وجود داشت.

ساعت 00:59 بامداد امروز یک مورد آتش‌سوزی گسترده در یک مجتمع مسکونی در خیابان پاسدار گمنام، خیابان ملاپور به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان چهار ایستگاه آتش‌نشانی به همراه نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

نخستین گروه از آتش‌نشانان در مدت زمان چهار دقیقه‌ای به محل حادثه رسیدند؛ محل حادثه یک مجتمع مسکونی 8 طبقه 39 واحدی (یک طبقه همکف، دو طبقه زیرزمین و هفته طبقه بالا) بود.

در طبقه همکف با کاربری پارکینگ چندین دستگاه خودروی سواری وجود داشت که 9 دستگاه دچار آتش‌سوزی شده و چند دستگاه خودرو نیز کاملاً شعله‌ور بود.

خوشبخاته با توجه به اینکه پارکینگ، دیوار مقابل نداشت و فضای روبه‌رویی آن باز بود، بخش زیادی از حرارت و دود به بیرون متصاعد می‌شد اما با این وجود دود بسیار زیادی تمام طبقات را دربرگرفته و وضعیت واقعاً ناایمنی را ایجاد کرده بود.

تعداد زیادی از ساکنان در تراس‌ها، بالکن‌ها و لبه پنجره‌ها قرار گرفته و تقاضای کمک می‌کردند که آتش‌نشانان  همزمان با خاموش کردن آتش با امکانات کامل به طبقات بالایی رفتند، با احتیاط در پشت‌بام را باز کرده و حدود 30 نفر را به فضای باز انتقال کردند همچنین به مابقی ساکنان اعلام کردند که در واحدها بمانند و گفتند که محل تحت کنترل است. آتش‌نشانان چند نفر را نیز با دستگاه تنفسی از داخل ساختمان خارج کردند.

به گفته سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران، در نهایت حدود 40 نفر توسط آتش‌نشانان از ساختمان خارج شده و 9 نفر آن‌ها به دلیل دودگرفتگی تحویل عوامل اورژانس شدند که وضعیت نسبتاً خوبی داشتند همچنین سه نوزاد چند ماهه بین نجات‌یافتگان وجود داشتند که خانواده آن‌ها بسیار نگران بودند اما به لطف خود، به سلامتی تحویل خانواده‌ها شدند.

در نهایت آتش خاموش و از سرایت آن به سایر قسمت‌ها جلوگیری شد و عملیات در ساعت 3:43 به پایان رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۱۶:۴۹ ,۰۶ بهمن ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کرمان فرماندار زرند در تشریح حادثه شب گذشته در فولاد زرند ایرانیان گفت: خوشبختانه این حادثه هیچ گونه تلفات جانی و خسارت مالی قابل توجهی در ...

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش سوزی در خط لوله گاز در شادآباد خبر داد.

ملکی گفت: پس از مدتی تلاش همزمان با خاموش کردن آتش موفق شدند یک فرد حدود ۱۸ ساله را که ظاهراً تابعیت کشور افغانستان را داشته، پیدا کنند که متأسفانه ...

حادثه آتش‌سوزی پارکینگ ساختمان مسکونی در محله ۱۳ آبان تهران منجر به سوختن دو خودرو و یک موتورسیکلت شد.

نظر خود را ثبت کنید