قیمت بلیت در نظر گرفته شده ارزان‌ترین قیمت در جام جهانی از زمان جام جهانی ۱۹۸۶ است.

قرن نو-گروه ورزشی: جام جهانی در حالی قرار است آبان ماه سال آینده در قطر برگزار شود که آمارها به طرز عجیبی از استقبال از این مسابقات خبر می‌دهد. فرانس فوتبال در گزارشی که اخیرا منتشر کرده در این خصوص نوشته: طبق گزارش‌های ارائه شده از سوی فیفا تاکنون ۱۷ میلیون نفر برای خرید بلیت جهانی ۲۰۲۲ درخواست دادند.

بیشترین تقاضا از کشور میزبان یعنی قطر بوده است. پس بعد از قطر بیشترین درخواست‌ها به ترتیب از کشورهای آرژانتین، برزیل، انگلیس، فرانسه، هند، مکزیک، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و ایالات متحده بوده است.

قیمت ارزان‌ترین بلیت‌ها فقط برای ساکنان قطر، ۴۰ ریال قطر (۱۱ دلار) خواهد بود. قیمت بلیت در نظر گرفته شده ارزان‌ترین قیمت در جام جهانی از زمان جام جهانی ۱۹۸۶ است.  

فیفا در این تورنمنت بزرگ فوتبالی می‌خواهد۵۰۰ میلیون دلار از سهم میزبانی و  بلیت فروشی کسب کند. این کشور کوچک انتظار ۱.۲ میلیون بازدیدکننده را دارد اما از آنجایی که هتل‌ها اتاق‌های کافی ندارند، هزاران طرفدار در کشتی‌های کروز در طول این رویداد اقامت خواهند داشت.

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال است که از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در قطر برگزار خواهد شد.

۱۳:۵۴ ,۲۰ بهمن ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


اصلی ترین مخالف این پیشنهاد بزرگ یوفا یعنی اتحادیه فوتبال اروپا است.

طبق اعلام فیفا این بازی میان تیم‌های پلی‌آف آسیا و پلی‌آف قاره آمریکای جنوبی در قطر، میزبان جام‌جهانی 2022، برگزار خواهد شد.

تیم ملی تونس در آستانه کنار گذاشته شدن از جام جهانی 2022 قطر قرار دارد.

نظر خود را ثبت کنید