لیگ قهرمانان آسیا در سال 2022 با دو تغییر خیلی مهم برگزار خواهد شد

قرن نو-گروه ورزشی: لیگ قهرمانان 2022 در حالی آغاز خواهد شد که دو تیم استقلال و پرسپولیس موفق نشدند مجوز حضور در این مسابقات را به دست نیاورده اند. شبکه دوبی اسپورت اما از تغییرات جدیدی که قرار است در این مسابقات اعمال شود پرده برداری کرده است. تغییراتی که کاملا به ضرر تیم های ایرانی خواهد بود.

در مسابقات این فصل به احتمال زیاد تیم‌های غرب و شرق آسیا در مراحل حذفی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به مصاف یکدیگر می روند.

در فصول گذشته لیگ قهرمانان آسیا، تیم‌های حاضر در منطقه غرب و شرق آسیا تا قبل از فینال با هم رو به رو نمی‌شدند.

همچنین این رسانه اماراتی خبر داد فرمول استفاده از بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ به شکل ۵+۱ خواهد شد. یعنی هر تیم می‌تواند با ۵ بازیکن خارجی و یک آسیایی وارد زمین بازی شود. البته این رسانه در ادامه تاکید کرد باشگاه‌ها می‌توانند طبق قانون لیگ کشورمان هر چه تعداد بازیکنان خارجی داشته باشند به لیگ قهرمانان بیاورند ولی در زمین بازی باید تابع فرمول ۵+۱ باشند.

نفع این قانون هم بیشتر به باشگاه های عربی متمول و تیم مهای شرق آسیا خواهد رسید که توانایی جذب بازیکنان خارجی زیاد را دارند.

۱۲:۲۲ ,۲۳ بهمن ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


با تغییراتی که در نحوه برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان به جود آمده تیم‌های ایرانی می‌توانند برای مراحل حذفی درخواست میزبانی بدهند.

نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا تنها در مرحله یک هشتم میزبان و یا میهمان خواهند بود.

سهمیه تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان همچنان 2+2 باقی ماند.

داریوش مصطفوی تلویحا از حذف سرخابی‌ها از لیگ قهرمانان خبر داده است.

با تصمیم AFC احتمالا سرخابی‌ها موفق به حضور در لیگ قهرمانان آسیا نخواهند شد.

نظر خود را ثبت کنید