شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز اعلام کرد با شروع تردد خودروها و عدم وزش باد مؤثر، هوای پایتخت در اکثر مناطق برای گروه‌های حساس در محدوده ناسالم قرار گرفت.

پیش‌بینی‌های انجام‌‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز (۲۳ بهمن ماه) با آغاز تردد خودروها و عدم وزش باد مؤثر بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد. حاکمیت جو آرام در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه (۲۳ بهمن ماه) همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۲۴ بهمن ماه) تا حدودی باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد؛ هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی غلظت ذرات معلق افزایش پیدا می‌کند و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

کاهش تندی باد در طول روز سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد، همچنین عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی یکشنبه (۲۴ بهمن ماه) همزمان با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق را به‌ دنبال خواهد داشت.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل‌قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۵ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

5965

منبع: خبرگزاری خبرآنلاین

۱۴:۱۱ ,۲۳ بهمن ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز(۸ آذرماه) با تجمع آلاینده‌ها و تداوم شرایط پایدار جوی، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ...

طبق اعلام اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران فردا جلسه کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران برگزار می‌شود.

جوی آرام و پایدار در اغلب مناطق کشور حاکم است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران،‌ اگرچه هوای تهران امروز (۶ دی‌ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد، از اواخر وقت برقراری وضعیت ناسالم ...

در پی آلودگی هوای تهران طی روزهای اخیر، مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کاهش سرعت باد و انباشت آلاینده‌ها را علت این وضعیت ذکر کرد ...

نظر خود را ثبت کنید