کارآفرینان حوزه فناوری در روسیه اعلام کردند یک نرم افزار اشتراک‌گذاری تصویر ساخت این کشور طی چند روز آینده با هدف جایگزینی اینستاگرام که اخیرا از سوی مقامات مسکو فیلتر شد، شروع به کار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وب سایت مربوط به این پروژه امروز چهارشنبه اعلام کرد این سرویس جدید که به نام "روس گرام" (Rossgram) شناخته می‌شود در 28 مارس راه اندازی می‌شود و دارای عملکردهای اضافی مانند جذب سرمایه گروهی و دسترسی پولی برای برخی از محتواها است.

آلکساندر زوبوف، مدیر روابط عمومی این ابتکار عمل در صفحه خود در شبکه اجتماعی روسی VKontakte نوشت: کریل فیلیمونوف، شریک من و گروه توسعه دهندگان ما هم اکنون آمادگی این تحول را داریم و تصمیم گرفتیم این فرصت را برای ایجاد معادل روسی یک شبکه اجتماعی پرطرفدار محبوب هموطنانمان از دست ندهیم.

 شرکت دولتی تنظیم ارتباطات روسیه، Roskomnadzor، دسترسی به اینستاگرام در این کشور را از روز دوشنبه مسدود کرد؛ این اتفاق بعد از آن افتاد که چند روز پیش شرکت متا پلتفرم، مالک آمریکایی اینستاگرام گفت که به کاربران این رسانه اجتماعی در اوکراین اجازه می‌دهد پیام‌هایی مانند "مرگ بر مهاجمان روسی" را ارسال کنند.

متا که مالک فیس‌بوک نیز هست، اعلام داشت که این تغییر موقت در سیاستش در قبال ترویج سخنان مروج نفرت تنها در قبال اوکراین پس از حمله روسیه به این کشور اعمال می‌شود و "جلوگیری از ابراز مقاومت و خشم اوکراینی‌ها در برابر نیروهای نظامی مهاجم اشتباه است."

روسیه که پیش از این فیسبوک را نیز فیلتر کرده بود دست به افتتاح یک تحقیقات کیفری علیه شرکت متا زد و دادستانها از یک دادگاه خواستند این شرکت فن آوری آمریکایی را به عنوان یک "سازمان افراطگر" تعیین کنند.

به گزار ش ایسنا ، همچنین روسیه در ماه‌های اخیر در حال توسعه فناوری داخلی خود از جمله تلفن‌های هوشمند AYYA T1 تولید شده توسط شرکت دولتی Rostec بوده است.

۱۸:۴۵ ,۲۵ اسفند ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


فردیس، رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران، گفته طبق آمار رسمی در پایان سال ۱۳۹۹ روزانه نزدیک به ۴۰۰ هزار خریدوفروش ...

در حالی که این روزها موضوع «طرح صیانت» مطرح است و موافقان این طرح، مدعی حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی هستند، بعضی از افراد در شبکه‌های ...

اینستاگرام امکان حذف یک عکس یا یک کلیپ ویدئویی در یک اسلاید که امکان انتشار ده عکس و ویدئویی دارد را فراهم کرد.

معاون اجتماعی پلیس فتا فرماندهی انتظامی کشور از ممنوعیت ترویج روزه‌خواری در فضای مجازی توسط بلاگر‌ها خبر داد.

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای با تاکید بر اینکه درباره استمرار محدودیت‌های اعمالی در دسترسی ...

نظر خود را ثبت کنید