احمد وحیدی، وزیر کشور، طی حکمی معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور را منصوب کرد.

احمد وحیدی روز دوشنبه در آئین معارفه معاون وزیر و رییس جدید سازمان امور اجتماعی کشور گفت: دکتر عباسی فردی انقلابی، شناخته شده و دارای سوابق مهم مدیریتی است، امیدوارم در مسئولیت کلیدی در سازمان اجتماعی کشور هم منشأ خدمات و اقدامات ارزنده ای باشد.

وی افزود: مسئولیت‌های پیشین دکتر عباسی با مسئولیت جدید وی تناسب دارد و انتظار می رود که تجارب گذشته دکتر عباسی در وزارتخانه تعاون و ورزش و جوانان به پیشبرد اهداف تعیین شده در سازمان اجتماعی کشور کمک  کند.

عباسی تاکنون مسوولیت هایی همچون وزیر تعاون و وزیر ورزش و جوانان، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی عضو هیات امنای بنیاد مستضعفان را در کارنامه مدیریتی خود دارد.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود، توجه به مسایل اجتماعی در کشور را بسیار با اهمیت، تعیین کننده و زیربنایی دانست و تاکید کرد: توجه و عنایت ویژه رهبر فرزانه انقلاب به مسایل اجتماعی، وظایف این سازمان و وزارت کشور را نسبت به حوزه اجتماعی و مقابله با چالش ها و آسیب های آن سنگین تر کرده است.

وحیدی به هجمه ها و توطئه های دشمنان علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمن همواره در حوزه اجتماعی به شکل جدی تری درحال توطئه است، زیرا مسایل اجتماعی بنیادی است و آسیب ها در این حوزه می تواند سایر بخش ها را تحت  تاثیر قرار دهد.

وی حوزه اجتماعی را یکی از پایه های قدرت در نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: با وجود اینکه مردم در انتخابات ممکن است به یک جریان فکری رای بدهند، اما دلدادگی و وابستگی آنان به انقلاب و آرمان های بلند آن همیشگی است و این حوزه خدمات شایانی به نظام از دوران دفاع مقدس گرفته تا امروز داشته و در زمان حاضر به شکل کمک های مومنانه و گروههای جهادی و در اقصی نقاط کشور در حال خدمت رسانی به مردم است.

اجتماع سالم، ارزشمند و مقتدر شرط پایداری جوامع

عباسی رییس جدید سازمان امور اجتماعی کشور هم در این آیین گفت : جامعه، دولت و مجموعه‌ای پایدار خواهد بود که اجتماعی سالم، ارزشمند و مقتدر داشته باشد.

وی با بیان اینکه سرمایه اجتماعی در همه کشورها مورد تاکید است، افزود: انقلاب الهی و اسلامی ایران بر مبنای اجتماع بزرگ، وحدت آفرین و حضور و مشارکت مردم شکل گرفته و این نقش، همواره مورد تاکید بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب بوده است.

محمد تقی رستم‌وندی که به مدت ۶ سال عهده دار این مسوولیت بود هم در این مراسم، گزارشی از عملکرد سازمان امور اجتماعی کشور ارائه داد.

محمد عباسی وزیر تعاون از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۰ و وزیر ورزش و جوانان از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ در دولت محمود احمدی‌نژاد بوده است. او در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ثبت‌نام کرد اما به نفع سید ابراهیم رئیسی انصراف داد.

منبع: خبرگزاری خبرآنلاین

۱۸:۳۸ ,۰۸ فروردین ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


وزیر کشور ساختار و مأموریت‌های قرارگاه عملیاتی توسعه و تأمین ناوگان و تجهیزات مدیریت شهری و روستایی کشور را طی نامه‌ای به ستاد وزارت کشور، ...

وزیر کشور تاکید کرد: به استانداران اختیاری برای تعطیلی سراسری مدارس در استان ها داده نشده و استانداران تنها می توانند برای مدرسه ای خاص که ...

وزیر کشور گفت: متروی کرج که باعث کاهش ترافیک در این شهر می‌شود باید زودتر افتتاح شود.

وزیر کشور گفت: سیاست های اقتصادی دولت در بلند مدت به نفع مردم و راه نجات اقتصاد کشور است.

نظر خود را ثبت کنید