کابینه مصر ‌با قانون ممنوعیت ازدواج کوکان و افراد زیر ۱۸ سال موافقت کرد.

کابینه مصر ‌از تصویب پیش‌نویس قانونی خبر داد که شامل ممنوعیت ازدواج کودکان و افراد زیر ۱۸ سال می‌شود.
در بیانیه منتشر شده از سوی هیئت وزیران مصر آمده است که چنین قانونی از طریق ممنوعیت، جزای نقدی و حبس به دنبال کاهش این پدیده منفی و تأثیر منفی آن از نظر روانی، فرهنگی، روحی یا جسمی بر روی افرادی است که هنوز صلاحیت ازدواج را ندارند.
این پیش‌نویس تصریح می‌کند که ثبت عقد ازدواج برای فردی که به ۱۸ سال میلادی نرسیده باشد، جایز نبوده و عقد مذکور قانونی نیست‌.
قانون مذکور، سردفتر و یا دفتر اسناد رسمی را مکلف کرده است که ازدواج‌های رسمی را که یکی از طرفین آن کودک زیر ۱۸ سال در زمان عقد باشد، به دادستانی عمومی معرفی کند.
بر این اساس،‌ هر دختر یا پسر زیر ۱۸ سال در صورت ازدواج با حکم حبس حداقل یک سال و جریمه نقدی بین ۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار پوند مواجه خواهد شد.
همچنین دادگاه،‌ ولی ‌یا سرپرست‌ یا قیم فرد زیر ۱۸ سال را که عامل چنین جرمی باشد، به هیمن مجازات محکوم می‌کند.
همچنین برای دفترخانه‌ای که چنین ازدواجی را ثبت کند، نیز مجازات حبس از شش ماه و جزای نقدی از ۲۰ هزار پوند در نظر گرفته شده و مجوز فعالیت نیز باطل خواهد شد.
پیش‌نویس قانون ممنوعیت ازدواج کودکان و قید صریح سن ازدواج، برای اولین بار است که به صورت قانون جداگانه تدوین شده است.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۸:۳۰ ,۲۴ فروردین ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


افزایش آمار تجردی در ایران روبه‌افزایش است. جوانانی که در سن ازدواج هستند ولی قصد تشکیل خانواده ندارند و برای این تصمیمشان دلایل زیادی هم ...

آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد طی بهار امسال و در قیاس با بهار سال گذشته، ازدواج مردان و زنان ۳۰ تا ۳۹ ساله که بخش اعظمی از ...

تریسی 52 ساله و دیو گاگنون 60 ساله هم زمان هم به صورت واقعی ازدواج کرده و هم در دنیای متاورس{عالم مجازی} با هم ازدواج کردند.

همه سازمان‌ها و نهادها در به تاخیر افتادن ازدواج جوانان مقصرند؛ مثل وزارتخانه آموزش و پرورش که مسئله ازدواج آسان و دوری از تجمل‌گرایی را ...

بعضی آمارها نشان می‌دهند ۳۰۰ هزار زن و ۱۰۰ هزار مرد در وضعیت تجرد قطعی قرار دارند و ۱۳ درصد خانوارهای ایرانی تک‌نفره‌اند.

نظر خود را ثبت کنید