جزئیاتی از برنامه‌های اپل برای استفاده از نسل جدید تراشه‌های جدید در محصولات خود افشا شد.

مارک گورمن، تحلیلگر قابل اعتماد اپل، جزئیاتی را در مورد اولین مجموعه دستگاه‌هایی که انتظار می‌رود از چیپست‌های نسل بعدی M۲ اپل استفاده کنند، به اشتراک گذاشت.

این دستگاه‌ها در حال حاضر با برنامه‌های شخص ثالث در حال آزمایش هستند که شامل مک بوک ایر جدید، چندین مک بوک پرو، یک مک مینی جدید و یک مک پرو هستند.

مک بوک ایر کاملاً جدید دارای چیپست استاندارد M۲ با ۸ هسته CPU و ۱۰ هسته GPU است. گورمن همچنین به یک مک بوک پرو سطح پایه با اندازه صفحه نمایش نامشخص با مشخصات چیپست مشابه M۲ MacBook Air اشاره می‌کند. تراشه‌های M۲ Pro و M۲ Max به نسل بعدی مک‌بوک پرو‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی مجهز خواهند شد. گفته می‌شود M۲ Max دارای ۱۲ هسته CPU و ۳۸ هسته GPU است.

پل همچنین در حال کار بر روی یک مک مینی است که از تراشه M۲ Pro استفاده می‌کند. ساخت یک مک پرو جدید هم در برنامه‌های اپل قرار دارد و گفته می‌شود دارای تراشه M۲ Max و شاید حتی یک تراشه قدرتمندتر باشد. این تراشه‌های قدرتمند که احتمالا M۲ اولترا و M۲ Extreme نامیده می‌شوند جانشینی برای تراشه M۱ اولترا خواهند بود.

با برگزاری نمایشگاه کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل ۲۰۲۲ در ماه ژوئن، احتمالا اطلاعات بیشتری از تراشه‌های اپل افشا خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۱۰:۳۸ ,۲۹ فروردین ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


اپل در دادگاهی در بزریل به دلیل حذف شارژر از جعبه گوشی‌های خود، به پرداخت جریمه محکوم شد.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در واکنش به تغییر گروه کالایی آیفون گفت تغییر اولویت‌بندی کالایی آیفون مقطعی است. به گفته وی ...

سری آیفون 14 در مدل‌های مختلفش تفاوت‌هایی با یکدیگر خواهند داشت که

بی شک اپل جزو برندهایی است که مشتریان بسیار وفادار و متعصبی دارد و این مشتریان چشم در انتظار ورود خودرو سیب نشان هستند.

نظر خود را ثبت کنید