شرکت تیونینگ برابوس که علاقه زیادی به شاسی‌بلند مرسدس G کلاس دارد، بازهم پروژه‌ای را بر اساس این خودروی نمادین معرفی کرد. این پروژه 900 کرالر (900 Crawler) نام دارد و بر مبنای نسخه G63 توسعه یافته است. ژرمن‌ها برابوس 900 کرالر 750 هزار یورویی را یک خودروی مسابقه‌ای بی‌رقیب برای بیابان توصیف می‌کنند.

ببرابوس 900 کرالر در دسته خودروهای باگی قرار می‌گیرد. این اتومبیل خاص، یکی از جذاب‌ترین پروژه‌هایی است که تاکنون روی مرسدس G کلاس اجرا شده؛ اما نکته تامل‌برانگیز این که خریداران آن باید قید تردد در خیابان‌ها و جاده‌ها را بزنند، چرا که برابوس ۹۰۰ کرالر مجوز تردد در مسیرهای عمومی را ندارد.

برابوس 900 کرالر

از نظر طراحی باید گفت برابوس 900 کرالر مثل بسیاری از خودروهای باگی فاقد درب و پنجره است. این اتومبیل منحصر به فرد ۵۳ سانتیمتر ارتفاع از زمین دارد، به همین جهت عبور از انواع تپه‌های شنی و دیگر مسیرهای آفرود ناهموار به راحتی هر چه تمام خواهد بود. برای اینکه درک بهتری از این رقم داشته باشید، باید اشاره کنیم که ارتفاع فورد برانکو و جیپ رانگلر از سطح زمین به ترتیب برابر است با ۲۹.۴ و ۲۷.۴ سانتیمتر.

برابوس 900 کرالر

فاصله زیاد ۹۰۰ کرالر از سطح زمین به واسطه استفاده از اکسل‌های دروازه‌ای حاصل شده است. البته بهره‌گیری از کمک فنرهای اختصاصی با قابلیت تغییر ارتفاع تا ۱۶ سانتیمتر نیز در این بین بی‌تاثیر نبوده است. این خودرو روی رینگ‌های آلیاژی یک تکه با تایرهای آفرود که ابعادی برابر با 40x13.50 R20 دارند، حرکت می‌کند. در پشت این رینگ‌ها دیسک‌های ترمز ۴۰۰ و ۳۷۰ میلیمتری در جلو و عقب جا خوش کرده‌اند.

برابوس 900 کرالر

برابوس 900 کرالر نیروی خود را از یک موتور ۴.۵ لیتری دریافت می‌کند. این موتور در واقع همان موتور ۴ لیتری هشت سیلندر توئین توربوی معروف است که حجم آن افزایش پیدا کرده و حالا می‌تواند ۸۸۸ بخار قدرت و ۱۲۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. البته به منظور پیشگیری از ورود صدمه به گیربکس ۹ سرعته خودکار میزان گشتاور در 1050 نیوتن متر محدود شده است.

برابوس 900 کرالر

با آنکه برابوس 900 کرالر یک خودروی آفرودی است، اما رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر فقط ۳.۴ ثانیه طول می‌کشد. در عوض ذات آفرود و استفاده از تایرهای مخصوص باعث شده حداکثر سرعت در ۱۶۰ کیلومتر در ساعت محدود شود.

برابوس 900 کرالر

پروژه جدید برابوس، به خاطر حذف قسمت‌های زیادی از بدنه و همچنین نصب قطعات فیبرکربنی بسیار سبک‌تر از مدل اصلی است. آنطور که برابوس اعلام کرده این خودرو ۲۰۶۵ کیلوگرم وزن دارد، حال آنکه G63 عدد ۲۴۸۵ کیلوگرم را روی باسکول نشان می‌دهد!

برابوس 900 کرالر

و اما قیمت؛ چنانچه فردی به برابوس ۹۰۰ کرالر علاقه‌مند باشد، باید ۷۴۹ هزار یورو (بدون احتساب مالیات) یا قریب بر یک میلیون دلار، برای آن کنار بگذارد. از این باگی قدرتمند فقط ۱۵ دستگاه تولید خواهد شد. بر اساس جدول زمان‌بندی، برابوس هر سال پنج دستگاه از آن را به مشتریان خود تحویل خواهد داد. ناگفته نماند ۴ کلاه کاسکت فیبرکربنی و سیستم ارتباطی اختصاصی از امکانات خاص این خودرو هستند.

منبع: دیجیاتو

۱۰:۰۰ ,۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


مرسدس مجموعه‌ای از جزئیات درباره نسل بعدی خودرو GLC خود را به همراه تصاویری اولیه منتشر کرد.

سال گذشته با تمام فراز و نشیب‌های متعدد از جمله اپیدمی کرونا و بحران جهانی کمبود تراشه به پایان رسید و آمار مربوط به سودآورترین خودروسازهای ...

ماستنگ طی سال های اخیر با موفقیت لقب پرفروش ترین خودرو اسپرت جهان را برای خود حفظ کرده است اما مشکل کمبود تراشه برطرف نشده و شمار زیادی از خودروسازان ...

وابستگی کشورهای اروپایی به منابع انرژی روسیه، باعث شده دولتمردان آنها نتوانند آنچنان که باید و شاید مواضع محکمی را در حمایت از اوکراین اتخاذ ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی