عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات، گفت: زمانی که وزارت‌خانه را تحویل گرفتم سرعت اینترنت تلفن همراه ۲۱ و هشت دهم مگابیت بر ثانیه بوده است و الان با حدود ۱۵ درصد افزایش به ۲۵ رسیده است. سرعت اینترنت خانگی نیز حدود ۹ مگابیت بر ثانیه بوده و اکنون به حدود ۱۰ رسیده است.

عیسی زارع‌پور در گفت‌وگویی در مورد سرعت اینترنت  تلفن همراه و اینترنت خانگی اظهار کرد: مراجع جهانی و سایت های معتبری در مورد سرعت ارائه خدمات اینترنت قابل رجوع و استناد هستند و ما نیز آن را می پذیریم.

وزیر ارتباطات گفت: این مراجع ماهیانه، بر اساس نتایج سایت "Speed Test" کشورها را در اینترنت سیار و ثابت اندازه گیری می کنند و زمانی که  وزارت خانه را تحویل گرفتم سرعت اینترنت تلفن همراه ۲۱ و هشت دهم مگابیت بر ثانیه بوده است و الان با حدود ۱۵ درصد افزایش به ۲۵ رسیده است سرعت اینترنت خانگی نیز حدود ۹ مگابیت بر ثانیه بوده و اکنون به حدود ۱۰ رسیده است.

زارع پور تصریح کرد: البته این اعداد رضایت بخش نیست و ما در ارتباطات ثابت رتبه ۱۴۵ را در دنیا داریم و در شبکه سیار به میانگین جهانی نزدیک تر هستیم ولی این سرعت شایسته مردم ما نیست  و به دلیل عقب ماندگی تاریخی این وضعیت ایجاد شده و حتماً باید سرعت و کیفیت افزایش پیدا کند و یکی از بال های شبکه ملی اطلاعات همین شبکه پر سرعت و با کیفیت در سراسر کشور است اما پس رفتی هم نداشته ایم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۱:۱۵ ,۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


طبق اطلاعات منتشرشده در سایت اسپیدتست، رتبه جهانی اینترنت ایران کاهش پیدا کرده است.

خبرگزاری دولت (ایرنا) با انتشار اینفوگرافی ای مدعی شد که استفاده از اینترنت موجب کاهش «آی کیو» می شود.

طبق جدیدترین گزارش اداره آمار آلمان، حدود ۳.۸ میلیون شهروند آلمانی از اینترنت استفاده نمی‌کنند.

انتقادهای عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات، و همکارانش از کم‌کاری‌های دولت قبل در توسعه زیرساخت‌‌های اینترنت، بالاخره کار دست‌شان داد و پای ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی