منابع نزدیک به هیئت ایرانی در وین به المیادین گفتند که هنوز خیلی زود است که بگوییم توافق نزدیک است.

قرن نو - گروه بین‌الملل: منابع نزدیک به هیئت ایرانی در مذاکرات وین روز جمعه گفتند که مذاکرات وین برای احیای برجام دوباره سرعت گرفته است.

این منابع در اظهارات خود به المیادین افزودند که هنوز خیلی زود است که بگوییم «به دستیابی به توافق نزدیک شده ایم» و خاطرنشان کردند که هنوز نیاز به بحث های زیادی وجود دارد.

آنها همچنین گفتند که اروپایی‌ها به دلیل بحرانی که در پی جنگ اوکراین به وجود آمده و نیاز شدید آنها به گاز و نفت ایران، برای دستیابی به توافق عجله دارند.

بورل: گفت‌وگوها رفع مسدودی شد

روز جمعه، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفت امیدوار است که مذاکرات با تاخیر مواجه شده با ایران بر سر برنامه هسته ای بتواند به توافق منجر شود.

مذاکرات بین تهران و قدرت های جهانی به دلیل درخواست ایران از آمریکا برای خروج سپاه از فهرست ترور آمریکا به بن بست رسیده است.

بورل که در حاشیه نشست گروه هفت در آلمان صحبت می کرد گفت که یک نماینده اتحادیه اروپا (انریکه مورا) این هفته برای مذاکراتی که "بهتر از حد انتظار" پیش رفت، به تهران رفت.

بورل گفت: «مذاکرات دو ماه است که به دلیل این اختلاف نظر در مورد اینکه با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چه باید کرد، متوقف شده است.»

وی افزود: «این قبیل مسائل یک شبه حل نمی‌شود، اما میشود گفت که مذاکرات مسدود شده بود و الان از انسداد خارج شده». «این بدان معناست که چشم انداز دستیابی به توافق وجود دارد.»

منبع: المیادین

۱۳:۱۷ ,۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


انریکه مورا، معاون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا وهماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات احیای برجام در وین، امروز ظهر با حسین امیرعبداللهیان وزیر ...

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین و مذاکره‌کننده ارشد این کشور در مذاکرات برجام، به اظهارات اخیر مسئول سیاست خارجی اتحادیه ...

وزیر دفاع آمریکا گفت که واشنگتن به همکاری با شرکایش برای مقابله با آنچه «تهدید ایران» خوانده شد، ادامه خواهد داد.

یک منبع نزدیک به مذاکرات گفت دولت بایدن ظاهراً تصمیم گرفته است در مقابل پیشنهاد ایران، پیشنهاد جدیدی را که حاوی ایده‌هایی برای چگونگی حل‌وفصل ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی