شرکت اپل تولید آی‌پاد تاچ، آخرین آی‌پاد باقی مانده را متوقف می‌کند.

آی‌پاد از محبوب‌ترین محصولات اپل بود، ولی با پیشرفت تکنولوژی، این محصول به تدریج اهمیت خود را از دست داد. اکنون شرکت اپل، خط تولید آی‌پاد تاچ که جدیدترین نموی آی‌پاد بود را برای همیشه متوقف کرد.

اپل به تازگی اعلام کرده که تولید آی‌پاد تاچ و به همراه آن خط تولید آی‌پاد را برای همیشه متوقف می‌کند. آی‌پاد تاچ آخرین مدل باقی‌مانده ازین پخش‌کننده مشهور در خط تولید شرکت اپل بود. این شرکت اعلام کرده است که این محصول تنها تا پایان موجودی فعلی انبار‌ها در دسترس خواهد بود.

آی پاد که بیش از دو دهه پیش راه اندازی شد، راه واکمن را دنبال کرد و در شیوه گوش دادن مردم به موسیقی انقلابی به پا کرد. از آی‌پاد محصولات بسیار عالی و مشهوری تولید شد. از جمله می‌توان به آی‌پاد اصلی، آی‌پاد نانو محبوب، آی‌پاد شافل و البته آی‌پاد تاچ اشاره کرد. این محصولات ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیادی داشتند و فقط گوشی هوشمند نبودند.

آی پاد تاچ اولیه در سال ۲۰۰۷، همان سالی که اولین آیفون عرضه شد، ارائه شد. اکثر آی‌پاد‌ها همان سخت افزار و نرم افزار آیفون اصلی را داشتند، منهای قطعاتی که تماس تلفنی برقرار می‌کرد.

از آن زمان به بعد، آی پاد تاچ اصلاحات زیادی داشته است. آخرین مدل تقریباً سه سال پیش در سال ۲۰۱۹ عرضه شد. این مدل جدید نسبت به مدل قبلی تغییرات چندانی نداشت.

جای تعجب نیست که این خط تولید برای همیشه متوقف شد. پایان تولید پخش کننده صوتی اختصاصی مدت‌ها بود که حتمی شده بود. این محصولات هم مانند بسیاری از محصولات الکترونیکی دیگر توسط گوشی هوشمند از خط تولید کنار رفتند.

توقف تولید این محصول تعجبی ندارد، مطلب تعجب آور این است که چرا این همه مدت طول کشید تا اپل تولید آی پاد تاچ را متوقف کند؛ زیرا از مدتی پیش این شرکت به وضوح علاقه خود را به به‌روزرسانی آن از دست داده بود. فروش این محصول مسلما از سال‌ها پیش کاهش پیدا کرده و به همان نسبت علاقه کاربران به این دستگاه هم مدت‌هاست سیر نزولی داشته است. به هر حال تولید این دستگاه دیگر برای اپل ارزش اقتصادی نداشت.

شرکت اپل، به نوبه خود، از کنار گذاشتن آی‌پاد چندان ناراحت نیست. این شرکت خوشحال است که شما را به سمت بسیاری از محصولات دیگر خود هدایت می‌کند که اکنون می‌توانند موسیقی پخش کنند. البته می‌دانید اکثر آن‌ها جک هدفون ندارند.

نیازی به گفتن نیست که آی‌پاد همیشه جایگاه ویژه‌ای در قلب کاربران خواهد داشت. نسلی که توانست با کمک این دستگاه کم‌نظیر به راحتی آهنگ‌های محبوبش را بشنود، هرگز آن را فراموش نمی‌کند.

منبع: فرارو

۱۳:۳۸ ,۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


طرفداران گوشی‌های آیفون، برای انتخاب میان آیفون SE 2022 و آیفون ۱۳ مینی، سر یک دو راهی قرار گرفته اند. در این مقاله تلاش کرده ایم که کاربران را ...

گوشی آیفون ۱۴ پرو مکس اپل دارای بریدگی قرص در پنل جلویی گوشی ۷.۱۵ میلی متر است.

«کاستا الفتریو»، برنامه‌نویس و پیداکننده اپ‌های کلاهبرداری که به دلیل کشف اپ‌های مشکوک اما مورد تایید اپل نیز شناخته شده، به تازگی در خصوص ...

به تازگی یک ماکت ساختگی افشا شده است که نشان می‌دهد اندازه سوراخ‌های پانچ آیفون ۱۴ پرو مکس چقدر است.

نظر خود را ثبت کنید