کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان گفت: ورود گرد و غبار از کشورهای همسایه و وزش باد موجب کاهش کیفیت هوا در زنجان شده است.

​الناز هاشمی کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان امروز اظهار کرد: ورود گرد و غبار از کشورهای همسایه و وزش باد موجب کاهش کیفیت هوا در زنجان شده است.

کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان با بیان اینکه مسؤول آلایندگی هوا ذرات کوچک‌تر از PM۱۰ است، گفت: وضعیت کیفی هوا در زنجان هم‌اکنون خطرناک است.

وی با اشاره به اینکه شاخص کیفیت هوای استان زنجان در سه ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۹ در وضعیت خطرناک قرار دارد، گفت: شاخص کیفیت هوای این استان در این زمان به میزان ۳۳۰ است.

هاشمی گفت: بر این اساس باید همه گروه‌های از فعالیت غیرضروری در سطح شهر خودداری کرده و کودکان، سالمندان، بیماران ریوی و قلبی و بانوان باردار حتی الامکان از منازل خارج نشوند و فعالیت‌های طولانی و سنگین در خارج از منزل را نیز کاهش دهند. 

کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره‌کل حفاظت محیط‌ زیست استان زنجان با اشاره به اینکه شاخص هوا از صفر تا ۵۰ خوب، ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۰ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمام افراد است، گفت: شاخص ۲۰۰ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و ۳۰۰ به بالا در حد خطرناک می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۰۹:۰۱ ,۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ورزش شهرداری تهران اعلام کرد: فعالیت ۱۲۰۰ ایستگاه ورزش شهروندی در بوستان های پایتخت به دلیل تشدید ...

در شرایطی که کیفیت هم‌اکنون هوای پایتخت ۱۰۲ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است، کیفیت هوا در ۲۰ ایستگاه در شرایط قرمز و ناسالم برای ...

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی از امروز تا روز پنجشنبه (۳ تا ۵ خرداد) گاهی همراه با وزش باد نسبتا شدید تا شدید و خیزش ...

دبیر ستاد ملی مقابله با گرد و غبار سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به اینکه منشا گرد و غبار کنونی در کشور خارجی است، گفت: گردوغبار در کشور سوریه ...

نظر خود را ثبت کنید