شرکت خودروسازی تسلا برنامه‌هایش برای ورود به بازار هند را تعلیق کرده است. یکی از دلایل احتمالی این امر ناتوانی خودروساز آمریکایی برای متقاعد کردن دولت هند برای کاهش تعرفه‌های وارداتی است.

طبق گزارش‌ها، این شرکت فرایند تغییر انتصاب کارمندان محلی را آغاز کرده است. به‌هرحال تعلیق برنامه‌های تسلا، پیش‌بینی‌ها درباره فرصت‌های شغلی که قرار بود در هند ایجاد شود را با چالش روبه‌رو می‌کند.

هند همچنان بزرگ‌ترین بازار جهان است که تسلا در آن حضور ندارد. تعرفه‌های وارداتی بالا یک مانع بزرگ برای ورود تسلا به این بازار به‌حساب می‌آید. باوجوداین، نشانه‌هایی از ورود احتمالی شرکت به هند در ۲۰۲۲ میلادی رصد شد.

هند برنامه تشویقی قدرتمندی برای تولیدکنندگان خودروهای برقی داخلی اجرا می‌کند که بخشی از آن تعرفه‌های سنگین برای خودروهای برقی است. این سیاست سبب شده نفوذ تولیدکنندگان خودروهای برقی چینی و آمریکایی به بازار این کشور سخت شود.

تسلا تصمیم داشت واحد تولید خودروی برقی در هند بسازد اما پیش از آن تمایل داشت تا عملکرد خودروهایش در بازار کشور را رصد کند. درحال‌حاضر، هفت خودروی برقی تسلا در هند آزمایش و تأیید شده‌اند. دولت هند از طریق وزیر حمل‌ونقل خود اعلام کرده خواهان ساخت خودروهای تسلا در هند و عدم اتکا به واردات آنها از چین است. این درحالی است که مراکز سرویس‌رسانی و ایستگاه‌های شارژ خودرو باید در هند احداث شوند.

دراین‌میان با تعلیق برنامه‌های تسلا، برخی از کارمندان کلیدی این شرکت در هند برای مشاغل دیگری در خارج از کشور به‌کار گرفته شده‌اند.

5965

منبع: خبرگزاری مهر

۱۱:۳۴ ,۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


با افزایش نوسانات نرخ ارز، خرید و فروش در بازار خودرو به کف رسیده است و این بازار باثبات‌ترین روزهای خود را در یک سال اخیر تجربه می‌کند.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ پس از افزایش قیمت روز گذشته امروز (چهارشنبه ۲ تیر) بر روی قیمت ۲۱۱ میلیون تومان ثابت مانده است.

در روزهایی که به دلیل محدودیت‌های کرونایی بازار خودرو به حالت تعطیل در آمده، در فضای مجازی شاهد خرید و فروش انواع خودروها و علاوه بر این افزایش ...

اخیرا دولت آمریکا از خودروسازان خود خواسته است تا حداقل ۴۰ درصد از خودروهای جدید خود را تا سال ۲۰۳۰ الکتریکی کنند.

نظر خود را ثبت کنید