شرکت خودروسازی تسلا برنامه‌هایش برای ورود به بازار هند را تعلیق کرده است. یکی از دلایل احتمالی این امر ناتوانی خودروساز آمریکایی برای متقاعد کردن دولت هند برای کاهش تعرفه‌های وارداتی است.

طبق گزارش‌ها، این شرکت فرایند تغییر انتصاب کارمندان محلی را آغاز کرده است. به‌هرحال تعلیق برنامه‌های تسلا، پیش‌بینی‌ها درباره فرصت‌های شغلی که قرار بود در هند ایجاد شود را با چالش روبه‌رو می‌کند.

هند همچنان بزرگ‌ترین بازار جهان است که تسلا در آن حضور ندارد. تعرفه‌های وارداتی بالا یک مانع بزرگ برای ورود تسلا به این بازار به‌حساب می‌آید. باوجوداین، نشانه‌هایی از ورود احتمالی شرکت به هند در ۲۰۲۲ میلادی رصد شد.

هند برنامه تشویقی قدرتمندی برای تولیدکنندگان خودروهای برقی داخلی اجرا می‌کند که بخشی از آن تعرفه‌های سنگین برای خودروهای برقی است. این سیاست سبب شده نفوذ تولیدکنندگان خودروهای برقی چینی و آمریکایی به بازار این کشور سخت شود.

تسلا تصمیم داشت واحد تولید خودروی برقی در هند بسازد اما پیش از آن تمایل داشت تا عملکرد خودروهایش در بازار کشور را رصد کند. درحال‌حاضر، هفت خودروی برقی تسلا در هند آزمایش و تأیید شده‌اند. دولت هند از طریق وزیر حمل‌ونقل خود اعلام کرده خواهان ساخت خودروهای تسلا در هند و عدم اتکا به واردات آنها از چین است. این درحالی است که مراکز سرویس‌رسانی و ایستگاه‌های شارژ خودرو باید در هند احداث شوند.

دراین‌میان با تعلیق برنامه‌های تسلا، برخی از کارمندان کلیدی این شرکت در هند برای مشاغل دیگری در خارج از کشور به‌کار گرفته شده‌اند.

5965

منبع: خبرگزاری مهر

۱۱:۳۴ ,۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


با توجه به افزایش قیمت کارخانه‌های خودروهای تولید داخل، در روزهای گذشته نیز بر قیمت‌ محصولات بازار افزوده شده است.

امروز نگاهی انداخته‌ایم به خودروهای کارکرده و صفر بازه قیمتی ۳۰۰ تا ۶۵۰ میلیون. همانطور که می‌بینید افزایش قیمت در برخی از انواع خودرو مثل ...

دولت سیزدهم به ریاست ابراهیم رئیسی، کار خود را به زودی آغاز می‌کند و این در حالی است که همزمان با قرار گرفتن اقتصاد ایران در بدترین شرایطِ ...

گزارش ها نشان می دهد که خودرو دناپلاس اتوماتیک در بازار ۴۶۸ میلیون تومان قیمت پیدا کرده است.

نظر خود را ثبت کنید