سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن و هم‌پیمانان آن از مدت‌ها قبل آماده توافق بوده‌اند و اکنون نوبت ایران است که جدیت خود را نشان دهد.

وی افزود که همان‌طور که پیش از این نیز اعلام کرده‌ایم، چند مسئله کوچک باقی مانده‌ است. معتقدیم که این مسائل قابل حل و فصل بوده و می‌توان توافق را به سرعت و به طور موثر به نتیجه رساند.

پرایس مدعی شد دستیابی به توافق، منوط به جدی بودن تصمیم ایران است.

وی بار دیگر از تبادل اطلاعاتی کشورش با اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای ایران خبر داد و گفت که این مشورت‌ها به‌طور پیوسته در جریان است.

پرایس با تکرار برخی ادعاها درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، گفت که آمریکا و اسرائیل در ارتباط با فعالیت‌های هسته‌ای ایران موضع مشترکی دارند و آن، جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای است.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۰:۴۷ ,۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


وزیر امور خارجه آمریکا در پایتخت لتونی با وزرای خارجه سه کشور اروپایی رایزنی کرد

پس از سه هفته گفت‌وگو، مذاکرات برای احیای برجام به جایی که در ابتدای تابستان بود، بازگشته است؛ بااین‌حال، دیپلمات‌ها گفتند حتی همین هم نشان‌دهنده ...

سخنگوی کاخ سفید مدعی شد که کشورش به استفاده از دیپلماسی در قبال ایران متعهد است.

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا گفت که ایران و آمریکا به توافق برای احیای برجام نزدیک شده‌اند، اما این امر منوط به اراده سیاسی طرفین است.

معاون ارزی اسبق بانک مرکزی گفت: من گمان می‌کنم که تنها راه‌حل، کاهش تنش‌های بین‌المللی و امضای برجام و نهایتاً موافقت با اف‌ای‌تی‌اف است ...

نظر خود را ثبت کنید