مسئولان فدراسیون فوتبال کانادا پاسخ نخست‌وزیر این کشور را در ماجرای دعوت از تیم ملی ایران دادند.

قرن نو - گروه ورزشی: جاستین ترودو نخست وزیر کانادا دیروز در اظهار نظری عجیب نسبت به دعوت از تیم ملی ایران برای انجام بازی دوستانه با این کشور انتقاد کرده بود. این انتقادات البته بیشتر به مسائل رخ داده سیاسی میان دو کشور باز می‌گردد.  ترودو در خصوص بازی دوستانه ایران و کانادا و سفر تیم ملی کشورمان به شهر ونکوور مدعی شد که این ایده خوبی نبوده و سران فوتبال کانادا باید توضیح دهند که چرا چنین بازی دوستانه‌ای با تیم ملی فوتبال ایران تشکیل داده‌اند. این انتقاد اما حالا با پاسخ مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور روبه رو شده است.

ساندرا گیج، مدیر بازاریابی تیم ملی کانادا پاسخ اظهارات عجیب جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور را داد.

گیج گفت: در فوتبال کانادا ما معتقدیم به قدرت ورزش و اینکه می‌تواند انسان‌ها را با پیش‌زمینه‌های متفاوت و گرایش‌های سیاسی مختلف برای یک هدف مشترک گرد هم جمع‌ آورد.

وی ادامه داد: ایران یکی از 32 تیم حاضر در جام جهانی 2022 قطر است و تیم ملی کانادا نیز تمام پروتکل‌های میزبانی برای آنها را انجام خواهد داد. ما کاملا متمرکز هستیم تا تیم ملی فوتبال کانادا را برای مسابقات مهم جام جهانی آماده سازیم. این تیم پس از 1986 و 26 سال راهی جام جهانی شده و می‌خواهد با آمادگی کامل راهی این رقابت شود.

۱۱:۳۹ ,۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


بازیکن سابق استقلال به برانکو هشدار داد تا تمرکز تیم ملی را به هم نزند!

ایرانیان مقیم کانادا استقبال شدیدی از بازی دوستانه تیم ملی کشورمان انجام دادند.

فدراسیون فوتبال کانادا با انتشار بیانیه‌ای به لغو دیدار تدارکاتی با تیم ملی ایران واکنش نشان داد.

مهاجم تیم ملی کانادا ادعای فدراسیون فوتبال این کشور را رد کرد.

نظر خود را ثبت کنید