بیشترین رشد قیمت مسکن در خرداد ماه را منطقه 7 با رشد 14.20 درصدی داشته است در این منطقه متوسط قیمت هر مترمربع معامله شده 37 میلیون و 718 هزار تومان است .


به گزارش قرن نو  - متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳۹ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان که حاکی از افزایش ۸.۴ درصدی نسبت به ماه قبل از همچنین نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۳۲.۸ درصد افزایش داشته است که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه خرداد ماه سال ۱۴۰۰ معادل ۵۶.۶ درصد کم تر بوده  نشان دهنده کند شدن آهنگ رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن در خرداد ۱۴۰۱ است. 

منطقه 7 رکورددار رشد قیمت شد

بیشترین رشد قیمت درخرداد ماه را منطقه 7 با رشد 14.20 درصدی داشته است در این منطقه متوسط قیمت هر مترمربع معامله شده 37 میلیون و 718 هزار تومان است. 

جایگاه دوم رشد ماهانه قیمت مسکن در خردادماه متعلق به منطقه 22 است ، غربی ترین منطقه تهران 13.08 درصد رشد قیمت داشته ، متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان معامله شده در این منطقه 37 میلیون و 271 هزار تومان است .

منطقه 15 نیزکه جایگاه سوم را در خرداد ماه از نظر رشد قیمت در میان مناطق تهران داشته رشد 11.4درصدی را تجربه کرده و متوسط قیمت در این منطقه به متری 22 میلیون و 242 هزار تومان رسیده است .

مناطق 16،11،14،10 و 20 در جایگاه های بعدی رشد قیمت ماهیانه قرار دارند ،تمامی مناطق زیر قیمت متوسط مسکن در شهر تهران که حدود 40 میلیون تومان اعلام شده ، قرار دارند.

وضعیت قیمت مسکن در شمال شهر تهران

بررسی ها نشان می دهد رشد قیمت مسکن تنها اختصاص به مناطق ارزان قیمت تهران ندارد . مناطق 2 و یک هم در لیست مناطقی هستند که بیش از رشد متوسط ماهیانه مسکن در تهران افزایش قیمت داشته اند .منطقه 13 با افزایش 4.73 درصدی کم ترین افزایش قیمت را در خرداد ماه داشته است. متوسط هر مترمربع قیمت مسکن در این منطقه 34 میلیون و 566 هزار تومان است .

منطقه 6 با 5.08 درصد و منطقه 4 با 5.21 درصد درجایگاه دوم و سوم قرار دارند .براساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی منطقه یک با متوسط قیمت فروش هر مترمربع 81 میلیو ن و 982 هزار تومان گران ترین منطقه تهران است ومنطقه 18 با متوسط قیمت متری 19 میلیون و 588 هزار تومان ارزان ترین منطقه در بازار مسکن خرداد ماه بوده است .

منطقه 3 با متوسط قیمت متری 70 میلیون و 471 هزار تومان دومین منطقه گران تهران برای خریداران مسکن است .  

photo_۲۰۲۲-۰۷-۰۱_۱۰-۱۹-۱۸

 

 

منبع: اقتصادنیوز

۱۶:۰۰ ,۱۱ تیر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


شهر یاسوج با میانگین قیمت متری 3 میلیون و 200 هزار تومان ارزان‌ترین خانه‌های کشور را در خود جای داده است و نقطه مقابل آن شهر تهران است که میانگین ...

بازگرداندن برخی معافیتهای تحریمی تاثیری بر بازار مسکن نداشته و برخلاف بازارهای خودرو و ارز که با ریزش مواجه شدند صاحبخانه‌ها قیمت مسکن را ...

هفتم اسفندماه ۱۴۰۰ یک پنت هاوس ۸۵۰ متری در نیاوران به قیمت ۴۷۰ میلیارد تومان برای فروش عرضه شده که نرخ هر متر مربع آن ۵۵۲ میلیون تومان است!

عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران در خصوص وضعیت بازار مسکن می‌گوید: با ادامه تورم در بازار و اُفت ارزش پول ملی، قدرت خرید مسکن ...

نظر خود را ثبت کنید