نماینده مردم تبریز در پاسخ به این سوال «معتقدید که اصلاحات به مجلس محدود می‌شود؟» عنوان کرد: خیر، اصلاحاتش انجام می‌شود، دوباره فرستاده می‌شود و به جایی نمی‌رسد.

به گزارش قرن نو - محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با بازگشت طرح شفافیت و مورد ایراد واقع شدن آن از سوی شورای نگهبان و هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصحلت نظام، گفت: به‌نظر بنده این نوع تصویب طرح شفافیت یک نوع فرار از مسئولیت بود، یعنی ما به جای اینکه درمورد شفافیت خود مجلس که خواسته عموم ملت بود، تصمیم بگیریم، به خاطر احتمال عدم رای‌آوری طرح در مجلس، رفتیم به این سمت که بگوییم شفافیت برای همه.

وی ادامه داد: خب این «همه»، خیلی‌هایش به مجلس ربطی ندارد که مجلس بخواهد برای آن‌ها تصمیم بگیرد و این اتفاق از قبل قابل پیش‌بینی بود. تجربه‌ای بود که دوره قبل، هیات رئیسه مجلس این مسیر را طی کرد و به بن‌بست خورد.
 

فرهنگی همچنین خاطرنشان کرد: این طرح به نظر من یک نوع فرار از مسئولیت است و معنای دیگری من نمی‌بینم.

نماینده مردم تبریز در پاسخ به این سوال «معتقدید که اصلاحات به مجلس محدود می‌شود؟» عنوان کرد: خیر، اصلاحاتش انجام می‌شود، دوباره فرستاده می‌شود و به جایی نمی‌رسد.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۶:۳۰ ,۱۱ تیر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


نماینده زنجان در مجلس از نامه جمعی از نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان خبر داد.

رشیدی کوچی گفت: با توجه به اینکه طرح شفافیت آرای نمایندگان برای تصویب، نیازمند دوسوم آرای نمایندگان است، این نگرانی وجود دارد که این طرح بار ...

طرح شفافیت درحالی در مجلس به تصویب رسید که انتظار افکار عمومی از آنچه نمایندگان در این‌باره شعار داده بودند، برآورده نشده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: من به شورای نگهبان انتقاد دارم، این طرح با همان نیت آمد و غلط بود اما اصل طرح خوب بود. پیشنهادات خوبی تصویب شد ...

نظر خود را ثبت کنید