سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: مشکلی در تامین سوخت پرواز‌های حجاج نداشته ایم، اما اگر سوخت گیری کنیم هزینه‌ها افزایش می‌یابد.

به گزارش قرن نو- شهاب الدین فرزادی پور گفت: پرواز‌های رفت حجاج امروز پایان می‌یابد. امروز با دو پرواز از فرودگاه امام و زاهدان پرواز‌های رفت به اتمام می‌رسد. امسال از ۱۸ ایستگاه در قالب ۱۶۲ پرواز ۳۹ هزار ۵۳۱ نفر با کم‌ترین تاخیر به جده و مدینه اعزام شدند.

به گفته سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران میانگین تأخیر پرواز‌ها ۳۷ دقیقه بوده، تاخیر در یک یا دو پرواز تنها  ۸ تا ۱۰ ساعت بوده که بخش عمده‌ای از تاخیرات هم به دلیل ناهماهنگی در ورود به کشور عربستان بوده است.

او می‌گوید: عربستان مشکل خاصی در ارائه سوخت نداشت، اما در صورتی که سوختگیری انجام شود برای شرکت‌های هواپیمایی بسیار گران‌تر تمام می‌شود. هم اکنون هزینه پرواز‌های حج حدود ۱۵ میلیون تومان با نرخ سال ۹۸ محاسبه می‌شود که با سوخت گیری هزینه‌ها افزایش می‌یابد. امیدواریم با همکاری سایر شرکت‌ها مشکلی در سایر پرواز‌ها ایجاد نشود.

عملیات برگشت حجاج از ۲۳ تیر آغاز می شود و تا ۱۶ روز بعد ادامه می‌یابد. برای برگشت حجاج ۲ ناوگان دیگر اضافه شده و ۲۰ تا ۳۰ درصد روزانه بازگشت حجاج انجام خواهد شد.

همچنین امروز مراسم بزرگداشت هواپیمای ۶۵۵ ایران ایر که به دلیل دشمنی جنایات کشور آمریکا در ۳۴ سال پیش و با شلیک مستقیم ناو آمریکایی بزرگترین جنایت عرصه هوانوردی رقم خورد با حضور خانواده‌های شهدای این پرواز و سرپرست شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۱۴:۱۵ ,۱۲ تیر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


طرف‌های پیروز پس از پایان جنگ باید راهی برای بازسازی پیدا کنند و این همان نقطه ضعف آنها محسوب می‌شود, زیرا اگر نتوانند این مشکل را حل کنند، ...

وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد که در حاشیه «اجلاس منطقه ای در حمایت از عراق» نشست های دو جانبه بین کشورهای مختلف برگزار شده و دیدارهای ریاض ...

اظهارات جورج قرداحلبنای وزیر اطلاعات لبنان علیه ائتلاف به رهبری سعودی در یمن، روابط میان لبنان با پادشاهی های عرب حاشیه خلیج فارس را بشدت ...

شادی مردم یمن بعد از پیروزی تیم نوجوان‌شان برابر عربستان حوادث تلخی را رقم زد.

نظر خود را ثبت کنید