رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام توقف فروش ارزی و دلاری بلیت هواپیما به اتباع خارجی، گفت: دستورالعمل جدید فروش بلیت به اتباع خارجی هفته آینده ابلاغ می‌شود.

به گزارش قرن نو  -  دو هفته بعد از رسانه‌ای شدن بخشنامه انجمن شرکت‌های هواپیمایی به همه ایرلاین‌ها که موضوع فروش دلاری بلیت هواپیما را آشکار کرد، وزیر راه و شهرسازی از ابطال آن و توقف فروش ارزی بلیت به اتباع خارجی خبر داد.

در همین راستا «محمد محمدی بخش» رییس سازمان هواپیمایی صبح دوشنبه درباره جزییات موضوع «توقف فروش ارزی بلیت به اتباع خارجی» به خبرنگار اقتصادی ایرنا افرود: در سایت‌های ایرانی حق فروش بلیت هواپیما بر اساس دلار وجود ندارد و از امروز با همان نرخ مصوب به فروش می‌رود.

رییس سازمان هواپیمایی گفت: چارتر کننده و آژانس‌ها هم اجازه فروش دلاری بلیت را به اتباع خارجی ندارند.

 

معاون وزیر راه، گفت: با این حال تمهیداتی برای فروش بلیت به اتباع خارجی در نظر گرفته شده است که دستورالعمل آن به‌زودی آماده و ابلاغ می‌شود.

به گفته رییس سازمان هواپیمایی بر اساس نرخ دلار به اتباع خارجی هیچ بلیتی فروخته نمی‌شود اما با توجه به اینکه مسافران خارجی، بیرون از ایران بلیت را تهیه می‌کنند و در عراق تا سقف ۱۰۰ دلار بلیت مسیرهای داخلی به فروش می‌رود، لازم است با دستورالعمل خاصی که روز شنبه ابلاغ خواهد شد ضمن توقف فروش ارزی و دلاری در داخل ایران، بخشنامه فروش جدید هم ابلاغ شود.

۱۷:۰۰ ,۱۳ تیر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


به گفته سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری در جلسه بعدی شورای عالی هواپیمایی کشوری درباره نرخ هر ساعت صندلی-پرواز تصمیم‌گیری می‌شود.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: برای ارائه خدمات به سی هزار زائر ایرانی که مجوز ...

بلیت پرواز تهران مشهد به عنو‌ان یکی از پرتردد‌ترین مسیر‌های هوایی کشور در روز‌های باقی‌مانده از تعطیلات عید ۱۴۰۱ دست‌کم نیم‌میلیون فروخته ...

قیمت پرواز رفت و برگشت تهران ـ نجف به رقم نجومی ۱۳ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان افزایش یافته است، این در حالی است که شنیده شده پروازهای نجف یک ایرلاین ...

تنها دو روز تا آغاز بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر باقی مانده است، اما بررسی‌ها حاکی از این است که استقبال از تور‌های جام جهانی در مقایسه ...

نظر خود را ثبت کنید