معجزه پولی و دلار در دوره احمدی نژاد با توجه به آمارهای رسمی کاملا قابل اثبات است.

​به گزارش قرن نو -  معجزه پولی و قیمت دلار در دوره احمدی نژاد با توجه به آمارهای رسمی کاملا قابل اثبات است و نشان می دهد که رشد بخش واقعی اقتصاد بسیار بیشتر از آمارهای رسمی بوده و از دیدگاه کارشناسان مغفول مانده است. 


نقدینگی از 73 هزار میلیارد تومان در ابتدای دولت نهم به 479 هزار میلیارد تومان در پایان دولت دهم رسیده و 6.56 برابر شده است، اما در همین دوره زمانی قیمت دلار 200 درصد رشد کرده است که نشان می دهد بخش واقعی رشد سرسام آوری داشته و نرخ ارز را در خود حل کرده است و به بیان ساده، پول ملی به معنای واقعی کلمه تقویت شده بود. به خصوص اینکه دلار در روز تحویل دولت 3 هزار تومان بود و هنوز خبری از برجام و مذاکرات هسته ای مطرح نشده بود. 

در دوره زمانی بعدی و حاکمیت دولت حسن روحانی، حجم نقدینگی 10 برابر و نرخ دلار نیز 10 برابر شده است که نشان می دهد رشد بخش واقعی اقتصاد در 8 سال مذکور متوقف شده و اقتصاد ایران در دوران اعتدال رشد نکرده است.

 

منبع : تحریریه

۱۴:۲۱ ,۱۸ تیر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


شاهکار اقتصادی احمدی نژاد که دیده نشده است به قدرت واقعی پول ملی در دوران وی باز می گردد که می تواند هدیه ای به دولت رئیسی هم باشد.

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چهل و چند سال از انقلاب گذشته است کدام بند از قانون اساسی اجرا شده است. اکثر اصول قانون اساسی که ...

آرمان ملی نوشت: «جریان نواصولگرایی روز به روز ضعیف‌تر خواهد شد. متولیان این جریان باید متوجه این نکته باشند که نمی‌توان کنش‌های سیاسی را ...

روزنامه وابسته به صداوسیما افزایش قیمت دلار را به گردن معترضان انداخت.

نظر خود را ثبت کنید