اگر امروز در مجلس دوم، این را مبنا قرار دهید، چه خواهد شد؟ سرنوشت کشور را داده‌اید دست شورای نگهبان. نمی‌شود که به ۱۲ نفر حق داد، نمایندگان ۲۷۰ نفرند.

​به گزارش قرن نو, این دیگر لغو کردن مجلس است؛ یعنی فردا هر نهادی را اگر شورای نگهبان یک تفسیر روی یک قانون کرد، ممکنه کابینه، رئیس جمهور، دستگاه قضایی را ساقط کند یا ممکنه راجع به رهبر بخواهد کاری انجام بدهد
اگر این حق را ما به شورای نگهبان بدهیم.

کسانی که قانون اساسی را گذرانده‌اند دقّت کرده‌اند.

نمی شود که به ۱۲ نفر حق داد.مجلس شورای اسلامی امروز، ۲۷۰ نفر عضو دارد که نماینده مردمند و در آینده، ۵۰۰ نفر خواهند شد، اینجا خلاف کردن و اعمال مسائل سیاسی کردن، بسیار مشکله، چون علنی است. ولی شورای نگهبان، هیچ کدام از این خصوصیّات را ندارد و البته به فرض هم که داشت، قانون اساسی چنین اجازه‌ای نداده است.

 

منبع: جماران

۱۴:۴۷ ,۲۸ تیر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


سخنگوی هیأت رئیسه مجلس از انتخاب حقوقدان شورای نگهبان برای جایگزینی محمد دهقان در این شورا در هفته جاری در مجلس خبر داد.

پرونده ردّ صلاحیت علی لاریجانی با علنی شدن نامه محرمانه شورای نگهبان و پاسخ لاریجانی به دلایل ردّ صلاحیتش وارد فازی جدید شده است.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: تلاش ما در شورای نگهبان این است مشکلات دوران مشروطه در اجرایی نشدن موازین شرعی و دینی تکرار نشود.

نظر خود را ثبت کنید