یک سال از خداحافظی حسن روحانی با کرسی ریاست جمهوری و پاستور گذشته، اما تندروها هنوز هم او را مقصر نابسامانی‌های اقتصادی، بن‌بست‌ها در روابط دیپلماتیک و ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی می‌دانند و رئیس‌جمهور سابق را، به ویژه از تریبون مجلس، هدف حمله قرار می‌دهند.

به گزارش قرن‌ نو روحانی در همان روزهای ریاست جمهوری‌اش هم البته تهدید به محاکمه و حتی اعدام شده بود، آنقدر که رهبر انقلاب ازاین تندروی‌ها گلایه فرمودند و گفتند: «هتک حرمت حرام است و انتقاد با هتک حرمت تفاوت دارد. هتک‌حرمت در میان مردم حرام است و نسبت به مسئولان بیشتر، به خصوص در میان مسئولان بالای کشور.»

به گفته داماد روحانی دولت سیزدهم حتی از در اختیار قراردادن دفتر به رییس‌جمهور سابق امتناع کرد تا آنجا که با دستور مقام رهبری دفتری در اختیار حسن روحانی قرار گرفت.

مصطفی هاشمی طبا که روزگاری رقیب انتخاباتی روحانی بوده، معتقد است: «اگر روحانی خطایی کرده باید محاکمه شود اما کسی حق توهین و تهدید رئیس‌جمهور سابق را ندارد.»

اما حسن روحانی گویا این روزها به این تندروی‌ها عادت و سکوت اختیار کرده است و برخلاف دوران ریاست جمهوری که گاه و بیگاه، صریح یا با کنایه، جواب تندروها را می‌داد، فعلا بنایی برای پاسخگویی ندارد. به نظر می‌رسد او در پساریاست جمهوری در مقابل تندروها بی‌تفاوت‌تر یا صبورتر شده است.

البته روحانی در چند اظهارنظر اخیرش دست همراهی و کمک به سوی دولتی‌ها دراز کرده و نشان داده داده است که حسن روحانی همچنان همان طلبه انقلابی است که قلبش برای عزت و سربلندی ایران می‌تپد.

۱۴:۰۳ ,۰۵ مرداد ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گزارش خود تاکید کرد که استنکاف رئیس‌ سابق سازمان انرژی ‌اتمی و همچنین رئیس‌ جمهور سابق از انجام وظایف ...

جنجال‌های مجلس یازدهم در سه سال گذشته نه‌فقط به‌خاطر رفتارهای برخی نمایندگان که به‌علت برخی تصمیمات این مجلس بوده است.

مصطفی هاشمی‌طبا با اشاره به حملات نمایندگان مجلس به روحانی گفت: متأسفانه، مجلس ما مدت‌هاست از حرف‌های زشت، بی‌خود و تهمت استفاده می‌کند. ...

تلاش دولت روحانی برای قانونی‌کردن نحوه برگزاری تجمعات اعتراضی ناکام ماند؛ اما دولت رئیسی و مجلس یازدهمی‌ها آیا برنامه‌‌ای برای تصویب قانون ...

نظر خود را ثبت کنید