وزارت خارجه تایوان اعلام کرد این جزیره مدل «یک کشور، دو نظام» مطرح شده از سوی پکن در گزارشی که این هفته منتشر کرد را رد می‌کند.

به گزارش قرن نو، وزارت خارجه تایوان اعلام کرد این جزیره مدل «یک کشور، دو نظام» مطرح شده از سوی پکن در گزارشی که این هفته منتشر کرد را رد می‌کند.

«جوآن او» سخنگوی این وزارتخانه در یک کنفرانس مطبوعاتی در تایپه گفت: «فقط مردم تایوان می‌توانند برای آینده آن تصمیم بگیرند».

وی گفت: «چین از سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایپه به عنوان بهانه‌ای برای ارعاب مردم تایوان استفاده می‌کند.»

دفتر شورای دولتی و دفتر اطلاعات شورای دولتی امور تایوان جمهوری خلق چین روز گذشته -چهارشنبه- گزارشی را تحت عنوان «مسئله تایوان و اتحاد مجدد با چین در عصر جدید» منتشر کرد. این گزارش تایوان را بخشی جدایی‌ناپذیر از چین دانست. 

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۳:۱۸ ,۲۰ مرداد ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


تحرکات نظامی اخیر چین، احتمال بروز درگیری نظامی با تایوان را تقویت کرده، اما پرسش اینجا است که آیا چنین جنگی در صورت وقوع، مطابق انتظار طرف ...

درست چند روز مانده به سخنرانی رئیس جمهور چین به مناسبت پنجاهمین سالروز الحاق این کشور به سازمان ملل، مقامات تایوان و آمریکا درباره چگونگی ...

در بحبوحه تنش‌ها بر سر مسئله تایوان و حمله روسیه به اوکراین، یک منبع آگاه گفت که انتظار می‌رود روسای جمهور آمریکا و چین روز پنجشنبه با یکدیگر ...

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا طی بیانیه‌ای برنامه سفر به شرق آسیا را اعلام کرد.

تنها سؤال مهم در رابطه با جنگ احتمالی ایالات متحده و جمهوری خلق چین بر سر تایوان، این است که آیا چنین جنگی می‌تواند غیرهسته‌ای باشد؟

نظر خود را ثبت کنید