بر اساس گزارشی که اخیرا توسط ردیاب واتساپ WABetaInfo در تاریخ ۵ آگوست منتشر شده است، واتساپ به زودی هنگام تلاش برای ورود به حساب کاربری توسط یک دستگاه جدید، به کاربر هشدار می‌دهد.

​به گزارش قرن نو،واتساپ در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که هک کردن حساب کاربری را در این برنامه دشوارتر می‌کند. بر اساس گزارشی که اخیرا توسط ردیاب واتساپ WABetaInfo در تاریخ ۵ آگوست منتشر شده است، واتساپ به زودی هنگام تلاش برای ورود به حساب کاربری توسط یک دستگاه جدید، به کاربر هشدار می‌دهد.

این قابلیت سبب افزایش امنیت حساب کاربری و حفظ اطلاعات شخصی کاربران واتساپ خواهد شد. تصویر به اشتراک گذاشته شده توسط WABetaInfo نشان می‌دهد که در صورت تلاش برای ورود به یک حساب کاربری واتساپ توسط دستگاه جدید، پیامی حاوی زمان تلاش برای ورود به سیستم و نام دستگاه جدید به حساب کاربری واتساپ شما ارسال می‌شود.

این قابلیت به نوبه خود یک لایه بالاتر از رمز عبور یکبار مصرف برای ثبت حساب کاربری به این برنامه اضافه می‌کند. کاربران می‌توانند در صورت ناشناخته بودن دستگاه، درخواست ارسالی را رد کنند. این ویژگی آخرین تلاش متا به منظور ایمن‌تر کردن واتساپ می‌باشد.

این پیام رسان پیش از این نیز برای امنیت بیشتر یک پین امنیتی شش رقمی ارائه کرده بود که کاربران می‌توانند از آن برای احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کنند. ویژگی جدید اکنون در حال توسعه است و مشخص نیست که چه زمانی به طور دقیق ارائه می‌شود. به گفته متا، این ویژگی برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS ارائه خواهد شد.

منبع: فرارو

۱۸:۲۴ ,۲۰ مرداد ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


ما در حال حاضر در مراحل آغازین عصر تغییرات سریع به سر می‌بریم و شاهد بازسازی اعضای بدن، درمان‌های جدید برای بیماری‌ها، واقعیت افزوده، هوش ...

سال گذشته با تمام فراز و نشیب‌های متعدد از جمله اپیدمی کرونا و بحران جهانی کمبود تراشه به پایان رسید و آمار مربوط به سودآورترین خودروسازهای ...

اپل در دادگاهی در بزریل به دلیل حذف شارژر از جعبه گوشی‌های خود، به پرداخت جریمه محکوم شد.

مشخصات و رندر‌های CAD گلکسی A04s سامسونگ افشا شده است.

نظر خود را ثبت کنید