قسمت مورد استفاده: بولب های تازه و خشک شده. نام علمی: . Allium sativum L موارد مصرف: درمان عفونت دستگاه تنفسی و ادراری، عفونت قارچی پوست و حالات روماتیسمی. به عنوان ضد نفخ در درمان سوء هاضمه.

به گزارش قرن نو، قسمت مورد استفاده: بولب های تازه و خشک شده. نام علمی: . Allium sativum L موارد مصرف: درمان عفونت دستگاه تنفسی و ادراری، عفونت قارچی پوست و حالات روماتیسمی.

به عنوان ضد نفخ در درمان سوء هاضمه. موارد مصرف:

درمان عفونت دستگاه تنفسی و ادراری، عفونت قارچی پوست و حالات روماتیسمی. به عنوان ضد نفخ در درمان سوء هاضمه. درمان سرماخوردگی، التهاب نایژه ها سرفه، تب، التهاب دهان و گلو.

موارد مصرف مورد تائید سازمان بهداشت جهانی بر اساس داده های بالینی به عنوان درمان کمکی در درمان رژیمی هیپرلیپیدمی و پیشگیری از تغییرات عروقی آترواسکلروتیک (وابسته به سن).

درمان افزایش فشار خون خفیف.

اثرات جانبی بعد از استنشاق گیاه پودر شده، واکنش های آلرژیک مثل درماتیت تماسیی و حمله آسم ممکن است بروز نماید. مصرف بولب تازه سیر، عصاره و یا روغن آن با معده خالی می تواند باعث سوزش سردل، تهوع، استفراغ و اسهال گردد.

نکته دیگری که در مصرف سیر وجود دارد بوی بد آن است که از راه تنفس و پوست قابل استنشاق است. سایر اثرات جانبی آن شامل سردرد، بیخوابی، خستگی، سرگیجه، تاکی کاردی، کاهش فشار خون وضعیتی، بوی بد دهان، کوتاه شدن تنفس، سوختگی، گرگرفتگی صورت می باشد.

یک مورد هماتوم اپیدورال نخاعی خود به خودی در اثر مصرف زیاد حبه های سیرگزارش شده است.

منبع: بهداشت‌نیوز

۱۴:۳۰ ,۲۲ مرداد ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


میلیون‌ها نفر هر روز ویتامین‌ها و مکمل‌ها را به امید جلوگیری از بیماری قلبی و سرطان مصرف می‌کنند، اما یک گزارش جدید نشان می‌دهد که شواهدی ...

رواج شبه‌علم و دست نکشیدن برخی افراد از عادت‌های زندگی باعث شده است که بسیاری از کارهایی که ما برای افزایش سطح سلامت خود انجام می‌دهیم، نه‌تنها ...

سوزش سردل یا همان سوزش سرمعده اگرچه در ظاهر مشکل کوچکی است اما ممکن است نشانه برخی بیماری های خطرناک تر باشد.

در میانه تابستان، بازار پیشنهاد نوشیدنی‌های خنک به دیگران در شبکه‌های اجتماعی داغ است.

نظر خود را ثبت کنید