لارنس نورمن خبرنگار وال استریت ژورنال از قول منابع خود نوشت که در جلسه آینده شورای حکام قطعنامه علیه ایران صادر نمی‌شود. نورمن این خبر را در صفحه شخصی خود در توییتر اعلام کرده است.

به گزارش قرن نو، نورمن این خبر را در صفحه شخصی خود در توییتر اعلام کرده است.

لازم به ذکر است که در خردادماه سال جاری، شورای حکام آژانس قطعنامه ای علیه ایران به دلیل آنچه عدم همکاری با این نهاد بین‌المللی در خصوص یافت‌شدن «مواد هسته‌ای اعلام‌نشده» در «چندین مکان اعلام‌نشده» خواند، صادر کرد.

امروز نیز آژانس طی گزارشی اعلام کرد ذخایر اورانیوم غنی شده ایران در حال حاضر بیش از ۱۹ برابر محدوده تعیین شده در توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ است. این نهاد در گزارشی که خبرگزاری فرانسه آن را رویت کرده تاکید ورزیده است که «در موقعیتی نیست که تضمین دهد برنامه هسته‌ای ایران کلا صلح‌آمیز است».

منبع: انتخاب

۱۰:۱۱ ,۱۷ شهریور ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


وزارتخانه‌های خارجه آمریکا و تروئیکای اروپا با استقبال از اقدام سیاسی شورای حکام در تصویب قطعنامه ضدِایرانی، ...

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از دیپلمات‌ها نوشته تروئیکای اروپا به‌علاوه آمریکا در حال لابی با دیگر کشور‌های عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی ...

سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس بیانیه‌ای را به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی درباره توافق هسته‌ای ایران ارائه کردند.

قطعنامه تازه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران را به‌دلیل همکاری ناکافی با این نهاد مورد انتقاد قرار می‌دهد. این در حالی است که ایران همچنان ...

نظر خود را ثبت کنید