شرکت دیپ‌مایند که زیرمجموعه‌ی گوگل است، می‌خواهد فوتبال بازی کردن را به هوش مصنوعی آموزش دهد. این شرکت قبلا روی یادگیری عمیق شطرنج توسط هوش مصنوعی کار می‌کرد، اما حالا می‌گوید به دلیل طرفدار بیشتری که فوتبال دارد، شطرنج را کنار گذاشته است.

هوش مصنوعی یادگرفتن نحوه بازی فوتبال را از یک نسخه ساده شده و ۲ به ۲ شروع کرده است. قبل از شروع آموزش، بازیکن‌ها توانایی انجام حرکت خاصی را نداشتند. سه روز طول کشید تا هوش مصنوعی معادل ۵ سال بازی فوتبال شبیه سازی شده را تماشا کند، 

تا بتواند اصول اولیه فوتبال بازی کردن مثل دویدن دنبال توپ و گل زدن را یاد بگیرد.

بعد از ۵۰ روز بازیکنان هوش مصنوعی می‌توانند حرکات بعدی یکدیگر را پیش‌بینی کنند و این موضوع دقت تصمیمات آن‌ها را بیشتر می‌کند.،‌ و هر بازیکنی که بتواند گل بزند توسط کامپیوتر تشویق می‌شود و ادامه‌ی بازی از سر گرفته می‌شود.

این نسخه‌ی ساده شده به فوتبال سالنی شباهت دارد، در نتیجه دیواره‌های اطراف زمین امکان بیرون رفتن توپ و اوت شدن را نمی‌دهند.

در این نسخه قانون پنالتی هم وجود ندارد، اما انتظار می‌رود بازیکن‌های هوش مصنوعی گوگل به مرور قادر باشند از طریق یادگیری عمیق، یک بازی فوتبال را با قوانین کامل یاد گرفته و بدون کمک انسان انجام دهند.
 

۱۹:۵۶ ,۲۱ شهریور ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


گوگل در جریان رویداد I/O 2021 اعلام کرد تعداد دستگاه‌های اندرویدی فعال در سطح دنیا به بیش از ۳ میلیارد واحد رسیده است.

تیک‌تاک، شبکه اجتماعی ویدئومحور چینی، جایگاه گوگل به عنوان محبوب‌ترین دامنه اینترنتی در ۲۰۲۱ را از آن خود کرده است.

یک دادگاه در مسکو دستور توقیف ۷ میلیون دلار از دارایی‌ها و منابع مالی گوگل در روسیه را صادر کرد.

از قرار معلوم طراحی ظاهری و سخت‌افزاری محصول نهایی شده و این تبلت اکنون در مرحله آزمون تایید مهندسی قرار گرفته است.

نظر خود را ثبت کنید