با وجود این تغییر جدید، استوری‌هایی با مدت زمان 60 ثانیه، دیگر به چند کلیپ متفاوت تبدیل نخواهند شد.

به گزارش قرن نو، اینستاگرام تایید کرده این شبکه اجتماعی در حال ارائه قابلیتی برای کاربران خود است تا استوری‌های طولانی‌تر را به‌صورت پیوسته منتشر کنند. به بیان ساده‌تر با این قابلیت، استوری‌هایی که کمتر از 60 ثانیه هستند، به چند بخش تقسیم نخواهند شد. تغییر جدید سال گذشته با دسته‌ای از کاربران منتخب آزمایش شده بود و اکنون در دسترس تمام کاربران اینستاگرام قرار گرفته است.

تبلیغات  اکسکوینو

سخنگوی متا با ارسال ایمیلی به وب‌سایت TechCrunch نوشت:

«ما همیشه در حال کار روی روش‌هایی برای بهبود تجربه استوری‌ها هستیم. اکنون می‌توانید به‌طور مداوم استوری‌های تا 60 ثانیه را بدون اینکه به کلیپ‌های 15 ثانیه‌ای برش داده شوند، ایجاد و منتشر کنید.»

بازخوردهای احتمالی تغییر جدید اینستاگرام


تغییر جدید احتمالا مورد پسند کاربران و بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت. از سویی کاربران قادر خواهند بود تا استوری‌های متوالی را پست کنند که به چند کلیپ تقسیم نمی‌شوند و همچنین بینندگان نیز دیگر مجبور نخواهند بود تا به‌طور مداوم برای مشاهده تمام استوری‌ها، روی صفحه چندین بار ضربه بزنند.

البته این تغییر می‌تواند باعث دلسرد شدن کاربرانی شود که از سادگی و کوتاه بودن استوری‌ها لذت می‌برند.

علاوه بر این، قابلیت جدید همچنین تا حدودی مرز بین استوری‌ها و ویدیوهای ریلز (Reels) را کم‌رنگ‌تر می‌کند، زیرا اکنون کاربران به دو گزینه برای ارسال یک ویدیوی 60 ثانیه‌ای دسترسی دارند.

اینستاگرام در چند وقت گذشته اعلام کرده که تمرکزش روی ویدیوهای را افزایش خواهد داد و به موجب آن، این شبکه اجتماعی محدودیت‌های زمانی ویدیوها را افزایش داده است. چند ماه قبل بود که این شرکت پشتیبانی از ویدیوهای Reels طولانی‌تر (تا 90 ثانیه) را برای کاربران خود معرفی کرد که نسبت به قبل با محدودیت 60 ثانیه‌ای افزایش پیدا کرده بود.

اینستاگرام همچنین اخیرا تغییر دیگری را در سیستم خود ایجاد کرده بود که به موجب آن، تمام پست‌های ویدیویی جدیدی که کوتاه‌تر از 15 دقیقه هستند، به صورت Reels نمایش داده می‌شوند.

منبع: دیجیاتو

۲۰:۰۸ ,۰۲ مهر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت :در پی مراجعه چند صد نفر از همشهریان تهرانی به پلیس فتا پایتخت مبنی بر دسترسی غیرمجاز به حساب ...

با چند نکته ساده که در این خبر به آنها اشاره شده می‌توانید صفحه اینستاگرام خودتان را ارتقاء دهید.

در هنگام مشاهده پست‌های اینستاگرام در صفحه اصلی، نوار استوری بالای صفحه به مرور زمان ناپدید شده و تجربه‌ای تمام ...

اینستاگرام به‌زودی کاربران را ملزم می‌کند برای اثبات سن خود، یک ویدئوی سلفی بگیرند.

نظر خود را ثبت کنید