سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه از کشورهای غربی در مورد جنگ اوکراین انتقاد و اعلام کردکه آمریکا و متحدانش به دنبال ویران کردن کشورش هستند.

 

به گزارش  خبرگزاری فرانسه، پس از آنکه رهبران غربی پس از چند روز تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم کردند، لاوروف از نوبت روسیه در تریبون مجمع عمومی استفاده کرد تا فشار بر مسکو به رهبری واشنگتن را پاسخ دهد.

لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در سخنرانی آتشین خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: روس هراسی رسمی در غرب بی سابقه است که اکنون دامنه آن بسیار گسترده تر شده است.

وی در ادامه افزود: آنها از اعلام قصد برای تحمیل نه تنها شکست نظامی به کشور ما، بلکه برای نابودی و شکستن روسیه نیز ابایی ندارند.

لاوروف همچنین با دفاع از برگزاری رفراندوم در بخش های از اوکراین گفت: غرب در حال حاضر در مورد همه پرسی ها تنش می کند.

کمیسیون مرکزی انتخابات در لوهانسک و دونتسک روز جمعه اعلام کرد، رفراندوم برای پیوستن این دو منطقه به روسیه در سراسر دو جمهوری لوهانسک و دونتسک آغاز شده است.

این رای گیری تا ۲۷ سپتامبر که زمان شمارش آرا است، ادامه خواهد داشت. به دلایل امنیتی، مردم در چهار منطقه برای رای دادن در نزدیکی خانه‌هایشان دعوت می‌شوند و نه در مراکز رای گیری.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۰۷:۳۵ ,۰۳ مهر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد مقامات کی‌یف قصد ندارند توافقات مینسک را به میل خود اجرا کنند، بنابراین باید آنها را مجبور به انجام این کار ...

وزیر خارجه آمریکا قصد دارد پیش از تماس تلفنی امروز رئیس‌جمهور این کشور و روسیه با همتای روسی خود صحبت کند.

سال 1400 درحالی به آخرین روزهای خود نزدیک می شود، که نتیجه مذاکرات وین همچنان بلاتکلیف مانده است . بلاتکلیفی که بسیاری منشا آن را سایه سنگین سیاست‌های ...

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با وانگ ایی همتای چینی خود گفت که ما به همراه شما و هوادارانمان به سوی نظم جهانی چند قطبی، عادلانه ...

نظر خود را ثبت کنید