بررسی روند قیمت خودروهای طی سه ماهه اخیر نشان می دهد که محصولات سایپا بین دو تا ۱۵ میلیون تومان کاهش داشته است.

به گزارش قرن نو، بررسی روند قیمت انواع خودروهای پرتیراژ طی سه ماهه اخیر (فصل تابستان) در بازار نشان می‌دهد، علیرغم اینکه قیمت اکثریت خودروها نسبت به سه ماه گذشته (مقایسه یکم مهر ماه با یکم تیرماه) ریزش به نسبت قابل توجهی داشته‌اند، اما قیمت‌ها در بازار امروز (شنبه دوم مهرماه) نسبت به آخرین روزهای شهریور ماه برای محصولات ایران‌خودرو یک تا پنج میلیون تومان افزایش یافته است.

بررسی روند قیمت محصولات پرتیراژ خودروسازان در نخستین روز کاری مهرماه امسال (شنبه دوم مهرماه) و مقایسه آن با نخستین روز از تیر ماه امسال نشان می‌دهد قیمت پرتیراژهای خودروسازان اکثرا روند کاهشی داشته است.

این ریزش به گونه‌ای است که قیمت محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو سه تا ۱۴ میلیون تومان کاهش داشته، اما قیمت تارا ۳۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۴۰ میلیون تومان ریزش داشته است.

البته که محصولاتی همچون پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو ۲۰۶ V۸(۱۴۰۰) و هایما افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.

در محصولات گروه خودروسازی سایپا در بازه فصل تابستان کاهش قیمت دو تا ۱۵ میلیون تومانی دیده می‌شود.

روند قیمت‌ها در بازه سه ماهه تابستان ۱۴۰۰ برای پرتیراژهای خودروسازان کاهشی رقم خورده است، اما بررسی قیمت‌ همین محصولات در بازار امروز (شنبه دوم مهرماه) نسبت به آخرین روزهای شهریور ماه (۲۸ شهریور) نشان از افزایش دو تا پنج میلیون تومانی قیمت محصولات ایران‌خودرو دارد، اما قیمت محصولات سایپا تغییری نداشته است.

مقایسه آخرین قیمت‌های ثبت شده در نخستین روز از تیرماه، امروز (دوم مهرماه) و دوشنبه هفته گذشته (۲۸ شهریور ماه) به شرح زیر است:

کاهش ۳۵ و ۴۰ میلیون تومانی قیمت تارا و ۲۰۷ اتوماتیک

کاهش ۳۵ و ۴۰ میلیون تومانی قیمت تارا و ۲۰۷ اتوماتیک

منبع: اقتصادآنلاین

۱۲:۱۸ ,۰۳ مهر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


قیمت خودرو، امروز در بازار آزاد نسبت به دیروز باثبات نسبی همراه است.

ریزش قابل توجه قیمت ها در بازار خودرو و به خصوص خودروهای وارداتی آغاز شده و این روند در ماههای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

یک مرد عرب در دو هزار مترمربع از فضای گاراژ خانه‌اش یک مجموعه فوق‌العاده از اتومبیل‌های کلاسیک را جمع‌آوری کرده است.

لوکس‌سواران بالاخره باید مالیات بدهند. این تصمیمی است که در ماه‌های گذشته با عبور از گردنه مجلس، شورای نگهبان و دولت حالا به ایستگاه اجرا ...

با وجود تعطیلی سراسری در کشور طی هفته گذشته تا به امروز، منحنی قیمت در بازار خودرو به روند صعودی خود ادامه داد، اتفاقی که گفته می‌شود ناشی ...

نظر خود را ثبت کنید