شنیده بودیم بعضی از قبایل آفریقا آدمخوار هستند. ولی تصورمان این بود که این شایعه بیشتر در داستان‌ها و افسانه‌های خیالی مصداق دارد و بعید است کسی را بتوان یافت که صحنه‌های آدم‌خواری توسط «بشر» را دیده باشد.

​به گزارش قرن نو،  به گفته برخی منابع،​ «ژنرال بدل بوکاسا» کودتاگر آفریقایی مرکزی به آشپز خود دستور داده بود که برای طبخ غذا از گوشت مجرمان و زندانیان استفاده کند.

امپراطور آدمخوار

این شخص «ژنرال بدل بوکاسا» دیکتاتور پیشین کشور «آفریقای مرکزی» است.

او در دوران تحصیل با شخصیت ناپلئون آشنا شد و از همان زمان شیفته او شد. این علاقه در بسیاری از تصمیمات بعدی او اثر گذاشت. به طوری که تاجگذاری خود را طبق الگوی تاجگذاری ناپلئون در پاریس ترتیب داد.

این آدمخوار در اجرای مراسم تاجگذاری خود ۳۴۰ تن شراب، شامپاین، خاویار و نیز ۶۰ دستگاه اتومبیل لیموزین وارد کشور کرده است.

به شدت به رهبران فرانسه عشق می‌ورزید. به طوری که ژنرال دوگل را پدر خود می‌خواند. او وقتی که در مراسم تدفین وی شرکت کرد، به شدت می‌گریست و می‌گفت: «یتیم شدیم».

قذافی رهبر لیبی و شیوخ عرب خلیج فارس میلیون‌ها دلار به وی هدیه کردند، اما وی پس از جمع‌آوری پول مورد نظر خود، از اسلام برگشت و دوباره مسیحی شد.

برکناری امپراطور آدمخوار

بوکاسا سرانجام در سپتامبر ۱۹۷۹ زمانی که در لیبی به سر می‌برد، در یک کودتای نظامی از قدرت برکنار شد. رهبر کودتا پسر عموی بوکاسا بود، کسی که هنگامی که رئیس جمهوری آفریقای مرکزی بود، با کودتای بوکاسا از کار برکنار شد. در پی این کودتا بوکاسا عازم کشورهای ساحل عاج و فرانسه شد.

این امپراطور هنگامی که با فریب اطرافیان به کشورش بازگشت، در فرودگاه دستگیر و راهی زندان شد، اما ۸ سال بعد، در جریان یک عفو عمومی از زندان آزاد گردید. بوکاسا به قصاب آفریقای مرکزی مشهور شد.

اعترافات آشپز امپراطور آدمخوار

از جمله کسانی که در جلسات محاکمه بوکاسا برای شهادت علیه وی شرکت کرده بودند، آشپز و خدمتکار قصر وی بود.

آشپز بوکاسا در دادگاه گفته بود که به دستور بوکاسا اکثر مواقع گوشت مورد نیاز غذای امپراطور را از داخل فریزر شخصی وی که حاوی گوشت بدن و پای زنان مجرم و اعدام شده بوده، تامین می‌کرده است.

این آدمخوار معتقد بود که شان یک امپراطور نیست که از گوشت حیوانات تناول کند. گفته می‌شود از غذاهای مورد علاقه او، دلمه برنج پیچیده‌شده در گوشت بدن انسان بوده است.

منبع: منیبان

۱۹:۰۵ ,۱۳ مهر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


به دنبال تایید حکم ۱۵ ماه حبس جیکوب زوما رییس جمهور پیشین افریقای جنوبی هواداران او با ایجاد آشوب اقدام به غارت مغازه ها و بستن بزرگراه ها کرده ...

اگر گزارش بلومبرگ مبنی‌بر خرید سهام دیگر اپراتورهای آفریقای جنوبی از سوی MTN درست باشد، احتمالاً بازار تلکام آفریقای جنوبی به‌زودی یکپارچه ...

پدیدار شدن سویه‌های جدید بیماری کووید19 تا حدی نتیجه احتکار واکسن توسط کشورهای غربی است.

ویروس امیکرون در بیش از ۳۸ کشور دنیا گزارش شده است و این ویروس سلامت برخی افراد را بیشتر تهدید می‌کند.

نظر خود را ثبت کنید