عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه یکی از مطالبات مردم در راهپیمایی 13 آبان برخورد جدی با آشوبگران بود، گفت: از مسئولان قضایی انتظار می‌رود با آشوبگران سریع و قاطع برخورد کنند.

 ​به گزارش قرن نو، حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین‌شهر، برخورار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی با اشاره به برگزاری باشکوه راهپیمایی روز ۱۳ آبان در شهرهای مختلف کشور اظهار داشت: این حضور گسترده مردم در راهپیمایی مراسم ۱۳ آبان حجت را بر مسئولین تمام کرده که در برخورد، محاکمه و مجازات اغتشاشگران بیش از این مماشات نکنند.

وی تأکید کرد: هرچقدر قاطعانه و سریع‌تر با مسببین اصلی اغتشاشات برخورد شود و مجازات آنها سریع‌تر انجام شود و اطلاع‌رسانی لازم هم صورت گیرد قطعاً در پیشگیری از جری شدن اغتشاشگران نتیجه بهتری حاصل می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه هرگونه مماشات و کوتاه آمدن با اخلالگران اصلی و مسببین اغتشاشات اخیر به ضرر امنیت ملی ایران است، گفت: قوه قضاییه باید با کمک دستگاه‌های مذکور به وظیفه خطیر خود عمل کند و عاملین اصلی این اغتشاشات را به مجازات برساند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه در قوه قضاییه قضات، مسلط، انقلابی و شجاع کم نداریم، گفت: بنابراین انتظار است تا انتقام خون مظلومین اغتشاشات به خصوص شهدای نیروی انتظامی، پاسداران، بسیجیان و مردم عادی از قاتلین و مسببین اصلی گرفته شود.

وی تأکید کرد: همچنین از مسئولین کشور انتظار داریم تا کشورهایی که مستقیم و غیر مستقیم در این اغتشاشات نقش داشتند و حتی عده‌ای را برای آتش‌زدن اموال عمومی و حمله به پلیس آموزش دادند و برای ایجاد اختلال و درگیری در کشور مهمات و پول ارسال کردند را بر سر جای خود بنشانند.

منبع: خبرگزاری فارس

۰۸:۳۸ ,۱۴ آبان ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


عضو حزب اتحاد ملت می‌گوید: خاتمی از سال‌های گذشته دعوت به آشتی ملی و گفت‌وگوی ملی کرد‌ که در آن زمان توسط حکومت شنیده نشد.

سردار رسول سنایی‌راد، معاون سیاسی دفتر عقیدتی‌سیاسی فرمانده معظم کل قوا، گفت: آنچه اخیرا افتاده از سوی کسانی است که چشم دیدن اقتدار و استقلال ...

استاندار خوزستان اعلام کرد شرارت تروریست‌های حمله‌کننده به مردم و حافظان امنیت در شهرستان ایذه قطعا بدون پاسخ نخواهد ماند.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: در ایذه شاهد همان رفتار داعشی بودیم که در شاهچراغ اتفاق افتاد.

عباس عبدی نوشت: نمی‌توانیم هر کسی را که معترض است مزدور خطاب کنیم، یا فریب‌خورده. چنین رویکردی ممکن است بحران را تعمیق و معترضان را عصبانی‌تر ...

نظر خود را ثبت کنید