مدیر برنامه سیستم‌های استراتژیک نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا گفت، واشنگتن قصد دارد سرعت آزمایش و تحقیقات تسلیحات مافوق صوت را افزایش دهد تا با روسیه و چین در این زمینه همگام شود.

به گزارش قرن نو: آدمیرال «جانی وولف»، مدیر برنامه سامانه‌های استراتژیک نیروی دریایی آمریکا روز یکشنبه گفت: تا همین اواخر، هیچ محرک واقعی برای ما وجود نداشت که آن فناوری را دریافت کرده و آن را در یک سیستم تسلیحاتی قرار دهیم. نیاز ما تا آن حد نبود. اکنون نیاز ما در این حد است و برای همین ما فوریت آن را حس می‌کنیم که به‌دنبال آن برویم.  

این مقام آمریکایی در رابطه با دو آزمایش موشکی مافوق صوت ماه گذشته ارتش آمریکا برای جمع‌آوری داده‌ها برای توسعه تسلیحات مافوق صوت، گفت که چین و روسیه سلاح‌هایی ساخته‌اند که ایالات متحده آنها را در اختیار ندارد.

بر اساس گزارش سرویس تحقیقات کنگره، پنتاگون در سال مالی جدید که از اول اکتبر ۲۰۲۲ آغاز شد، ۴.۷میلیارد دلار برای چنین تحقیقاتی درخواست کرد که در مقایسه با ۳.۸میلیارد دلار در سال مالی گذشته که در ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ به پایان رسید، افزایش یافته است. ارتش ایالات متحده قصد دارد تا در اوایل سال آینده تسلیحات مافوق صوت دوربرد تولید کند.

5965

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۱:۱۲ ,۳۰ آبان ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


تاسیس امارات اسلامی طالبان موجب خشنودی همسایگان افغانستان نمی‌شود، اما اگر سیستم این حکومت منافع آن‌ها را تأمین کند، مسلماً برای دنبال کردن ...

رزمایش دریایی مشترک چین و روسیه در دریای ژاپن، به‌رغم رویارویی دریایی مسکو و واشنگتن در این منطقه، ادامه دارد.

نمایندگان دائم چین و روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز سه‌شنبه پیرامون برجام و مذاکرات آتی وین گفت‌وگو کردند.

اگر یک نفر در جهان به جز ولادیمیر پوتین باشد که بتواند به جنگ اوکراین پایان دهد، آن شخص شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین است؛ اما آسیب‌پذیری‌های ...

نظر خود را ثبت کنید