سخنگوی جبهه اصلاحات جزئیاتی درباره دیدار هیئت رئیسه این جبهه به رئیس قوه قضائیه و دبیر شورای عالی امنیت ملی بیان کرد.

​ روز دوشنبه خبرگزاری برنا، خبری را درباره نشست هیات رئیسه جبهه اصلاحات ایران از جمله بهزاد نبوی، جواد امام، الیاس حضرتی، محمود صادقی و حسین مرعشی با رئیس قوه قضائیه و علی شمخانی منتشر شد.

هر چند که جزئیات بیشتری درباره این دیدار منتشر نشد، اما، برخی تحلیل ها حکایت از آن داشت که ناآرامی های اخیر در کشور سران اصلاح طلب و اصولگرا را گردهم آورده و اصلاح طلبان پیشنهاداتی را درباره اداره بهتر کشور ارائه کردهند.

علی شکوری راد، سخنگوی جبهه اصلاحات در باره جزئیات دیدار هئیت رئیسه جبهه اصلاحات با رئیس قوه قضائیه و دبیر شورای عالی امنیت ملی به اقتصادنیوز گفت:« در این دیدارها تحلیلی از آنچه که این روزها در ایران جریان دارد ارائه شد. همچنین توضیحاتی درباره خواست‌ها و مطالبات به حق معترضان داده و بر پرهیز از برخوردهای خشن با معترضین و بخصوص بکار گیری نیروهای لباس شخصی تأکید شد. »

سخنگوی جبهه اصلاحات تاکید کرد که به رسمیت شناختن حق اعتراض مردم و اجتناب از اغتشاش نامیدن همه اعتراضات و نیز ایجاد فرصت امن برای طرح اعتراضات مردم به خصوص در دانشگاه‌ها از نکات دیگری بود که به آن پرداخته شد.


شکوری راد همچنین درباره تاثیر گذاری این دیدار گفت:«اعضاء جبهه اصلاحات نظرات خود را با مسئولینى که ملاقات کردند در میان گذاشتند و به خصوص در زمینه برخورد با معترضان و بازداشت شدگان، هشدارهاى لازم را داده و متذکر شدند که برخورد با معترضان مى‌بایست برخورد قانونی و دموکراتیک باشد و از هر نوع برخورد خشن اجتناب شود.»


وی همچنین درباره ابعاد انتخاباتی این دیدار، خاطر نشان کرد:« اصلا درباره انتخابات صحبت نشد و اساساً هنوز هیچ رویکردی نسبت به انتخابات در جبهه اصلاحات وجود ندارد.»

منبع: اقتصادنیوز

۱۱:۵۲ ,۰۲ آذر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


١۶ سال بعد از انتخابات ریاست جمهوری ١٣٨۴، اصلاح‌طلبان و اعتدالیون همچنان حسرت اشتباهات‌شان را در آن آوردگاه می‌خورند. اما این حسرت خوردن ...

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون انرژی و نماینده طیف مستقل مجلس می‌گوید: من مستقل و پیرو ولایت و انقلاب هستم. هیچ‌وقت کسی به ما نگفته است که نطق نکنید، ...

یک روحانی اصلاح‌طلب می‌گوید: بزرگترین نگرانی قرن جدید از نگاه من جوانانی هستند که شاید سرخورده شوند.

ایده گفت‌وگوی ملی اولین بار نیست مطرح می‌شود و حتی در سال 98 نیز جلساتی با حضور برخی از اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان نیز برگزار شد. جلساتی که ...

نظر خود را ثبت کنید