حجت الاسلام پورخاقان، رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در گفتگو با برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: سازمان قضایی نیرو‌های مسلح به عنوان مرجع اختصاصی به وظیفه قانونی خود عمل کرده و عمل می‌کند. نیرو‌های مسلح ما مثال زدنی هستند.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح:

 

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح گفت: افرادی که توسط مامورین اموالشان مورد تخریب قرار گرفته به دادسرا‌های نظامی در مراکز استان سراسر کشور مراجعه بکنند و شکایت خود را با دلیل و مدرک ارائه دهند.در برخی موارد دیگر که خسارت‌هایی وارد شده و افرادی مورد اصابت گلوله قرار گرفتند پرونده تشکیل شده و رسیدگی می‌شود. ما در کمال بی طرفی تحقیق می‌کنیم رسیدگی می‌کنیم و حکم صادر می‌کنیم

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح ضمن تاکید بر اینکه نیرو‌های مسلح در مقابل همه فشار‌ها صبوری کردند و ایستادند، اظهار کرد: نیرو‌های مسلح در کنار مردم بوده و هستند و از جان مال و امنیت مردم و انقلاب دفاع می‌کنند.

 وی همچنین تاکید کرد: هر کجا در جریان اغتشاشات از طرف نیرو‌های مسلح خساراتی به اموال مردم وارد شده است وظیفه قانونی ما ایجاب می‌کرده ما ورود پیدا کنیم و ورود پیدا کرده ایم. از همان ابتدا تحقیقات خود را در خصوص موارد مختلف انجام داده ایم و پرونده‌هایی تشکیل شده و در حال رسیدگی هستیم تحقیقات را انجام داده ایم.

پورخاقان افزود: در خصوص اتفاقاتی که در زاهدان رخ داد سازمان قضایی از ابتدا ورود پیدا کرد و در حال رسیدگی هستیم و پرونده تشکیل شده است و همچنین در برخی موارد دیگر که خسارت‌هایی وارد شده و افرادی مورد اصابت گلوله قرار گرفتند پرونده تشکیل شده و رسیدگی می‌شود.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح گفت: افرادی که توسط مامورین اموالشان مورد تخریب قرار گرفته به دادسرا‌های نظامی در مراکز استان سراسر کشور مراجعه بکنند و شکایت خود را با دلیل و مدرک ارائه دهند؛ ما در کمال بی طرفی تحقیق می‌کنیم رسیدگی می‌کنیم و حکم صادر می‌کنیم.

به نوشته ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین احمدرضا پورخاقان عصر امروز پنجشنبه سوم آذرماه در هفدهمین یادواره شهدا و تجلیل از ایثارگران دستگاه قضایی استان گلستان با اشاره به اینکه مردم هوشیار کشورمان در جریان حوادث اخیر، به دعوت دشمن پاسخ مثبت ندادند، اظهار کرد: مردم اهداف شوم دشمنان را از به راه انداختن این اغتشاشات در کشور به خوبی می‌دادند و به شهادت رساندن طلبه بسیحی "آرمان علی‌وردی" یا نیروی انتظامی را در کردستان و .. از جمله کار اغتشاشگران محسوب می‌کنند. رهبر انقلاب بساط اغتشاش را جمع شده دانستند. مردم این نظام و انقلاب را دوست داشته و برای استقرار و استحکام آن خون داده و خون دل خورده اند.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کل کشور با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره‌های شهدا، خاطرنشان کرد: شهدا همواره، ولی نعمت ما هستند چرا که خون پاک خود را فدای پایداری نظام کرده اند تا راه رسیدن به قله‌های بلند و بزرگ انقلاب اسلامی تسریع شود.

پورخاقان با تاکید بر اینکه ما نمی‌توانیم جانفشانی و مقام با عظمت شهدا را درک کنیم لذا با برگزاری یادواره شهدا می‌توانیم الگویی برای زنده نگه داشتن راه و اهداف والای آن‌ها ایجاد کنیم، ادامه داد: در آستانه پنجم آذرماه و سالروز تشکیل بسیج مستضعفین هستیم، نهادی که در سراسر تحولات انقلاب اسلامی از روز ابتدایی تا اکنون نقش آفرینی بارزی داشته است.

وی با تاکید بر این که این انقلاب به راحتی به دست نیامده است و اگر می‌خواهیم از سیم خار دار دشمن عبور کنیم باید نخست از سیم خاردار نفس خود عبور کنیم، گفت: ما همواره به وجود تفکر بسیجی در جامعه نیاز داریم، چون این تفکر است که نظام را در برابر توطئه دشمنان بیمه کرده و موجب تداوم بالندگی آن می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان

۱۱:۳۱ ,۰۴ آذر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


بر اثر شلیک اشتباه ماموران نیروی انتظامی اهواز به یک خودرو در روز نهم مهرماه یک زن به نام ساناز محمدیان کشته شده است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی از شهادت افسر یگان ویژه خراسان رضوی در درگیری با ۲ نفر از اوباش در حاشیه شهر مشهد خبر داد.

مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پی انتشار کلیپی مبنی ضرب و شتم احدی از سوی ماموران انتظامی ...

با حکم فرمانده کل انتظامی کشور سرتیپ «محمد قنبری» به سمت فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان منصوب شد.

نظر خود را ثبت کنید