یک روز قبل از بازی ایران و آمریکا، پاداش مذکور به‌عنوان انگیزه‌ای برای غلبه بر آمریکا اعطا شد.

به گزارش قرن نو -تیم ملی فوتبال هفته گذشته پس از 2 باخت و یک برد، از جام‌جهانی 2022 قطر خداحافظی کرد. اما این حضور ناموفق با یک پاداش ویژه همراه بود که از زمان صعود به جام‌جهانی به‌جا مانده و قبل آخرین بازی تیم ملی در جام‌جهانی با تیم آمریکا به اطلاع ملی‌پوشان فوتبال رسانده شد. مجوزی که ظاهراً از امکان واردات خودرو با پرداخت تعرفه حکایت دارد. با این حال، امکان دارد که انعطافی در مورد مشخصات فنی خودروهای مذکور در نظر گرفته شده باشد که به نوعی یک استثنا قانونی خاص در جهت تشویق فوتبالیست‌ها به‌حساب می‌آید که دیگر مجبور نیستند از خودروهای داخلی استفاده کنند! از طرف دیگر اعطای چنین مجوزی در دولت دهم مشمول سابقه بوده است که در یکی از مشهورترین موارد، به وارد‌شدن یک دستگاه فراری ۴۵۸ ایتالیا براساس مجوز حمید سوریان (کشتی‌گیر رشته فرنگی) منجر شد. اتفاقی که بعید نیست این‌بار نیز توسط اعضای تیم فوتبال تکرار شود.

بازیکنان تیم فوتبال پس از صعودشان به جام‌جهانی قطر درخواست‌هایی برای در نظر گرفتن پاداش ویژه را داشتند و بعد از اینکه نسبت به این درخواست بی‌توجهی شد، نسبت به این موضوع اعتراض کردند که واکنش چندانی را نیز در پی نداشت. اما طی روزهای اخیر خبر رسیده است که یک روز قبل از بازی ایران و آمریکا پاداش مذکور به‌عنوان انگیزه‌ای برای غلبه بر آمریکا در قالب اعطای مجوز واردات یک دستگاه خودرو اعطا شده است.

با وجود عدم صعود تیم فوتبال از مرحله گروهی جام‌جهانی با دو شکست مقابل انگلیس و آمریکا، وعده داده‌شده به بازیکنان انجام شد و آن‌ها نامه ورود یک خودروی خارجی را دریافت کردند که البته باید در چارچوب قوانین و با پرداخت مالیات و حق گمرک این کار را انجام بدهند.

این دومین‌بار است که بازیکنان تیم ملی فوتبال مجوز ورود یک دستگاه خودروی خارجی به ایران را دریافت کردند و پیش از این هم یک‌بار برای صعود به جام‌جهانی ۲۰۱۴، شاگردان کی‌روش چنین پاداش ویژه‌ای گرفته بودند.

منبع: دیجیاتو

۱۰:۳۳ ,۱۳ آذر ۱۴۰۱

اخبار مرتبط


اسکوچیچ چند تغییر مهم در ترکیب تیم ملی ایجاد کرده است.

4 بازیکن تیم ملی ایران در تیم منتخب سال 2021 آسیا قرار گرفتند.

سرمربی تیم ملی می گوید: وریا و بازی اش را بهتر از خودش می شناسم! این تصمیم ورزشی و صرفا نظر من است.

سرمربی کروات تیم ملی ناچار است تا تغییراتی در ترکیب تیمش ایجاد کند.

نظر خود را ثبت کنید